За книгите

Публикувай отговор
Ася

Re: За книгите

Мнение от Ася »

Дадоха ми две книги на Елиф Шафак - "Дворецът на бълхите" и "Копелето на Истанбул". Мииии, не разбирам прехласнването на някои мои познати. Четат се, прозира идея, но се загубва, удавена в излишни думи. Иначе някои точни изрази ти разтапят душата.

Искам да похваля една книга предварително - на Сири Хусквет, съпруга на Пол Остър, не че има значение, но четох някъде, че той казва - "след време ще казват за мен - съпругът на Сири Хусквет" :lol: , май е вече време него да представят като неин съпруг, а не обратното :954 . Не мога да си спомня името на книгата, но ще я видя вкъщи. Едва я започнах, влюбих се в нея и майка ми я открадна, сега я чакам да я довърши, за да й се насладя както заслужава.
BTW шашнах се - чичко Гугъл ми дава само 2 отговора на търсенето на "Сири Хусквет" :roll: , или файъруолът на фирмата спира нещо, не знам.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Ася написа:Искам да похваля една книга предварително - на Сири Хусквет, съпруга на Пол Остър,
Ася, сподели коя е книгата, ако се сетиш. На сайта на ИК Колибри две от книгите й са за по 5 лв - отдавна ги заглеждам и все нещо друго изниква :)
http://www.colibri.bg/avtori/154/siri-hustvet
Ася

Re: За книгите

Мнение от Ася »

Dex, "Мъките на един американец", благодаря за линка :) Сбъркала съм името - ХусТвет :lol:


Да отправя една молба? Ако имате някаква книга в PDF формат или инфо откъде мога да си дръпна, моля споделете :) Искам да имам нещо за четене в офиса през почивките. Благодаря!
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Имам "Момичето, което бях" на Джоджо Мойс, но е .txt формат. Мисля, че на компютър ще може да се чете. Ако я искаш, дай мейл да ти я метна :). Ако намериш някой конвертор на файлове, имам няколко книжки в epub и fb2 формат (нещо не се справих с конвертирането в pdf).
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: За книгите

Мнение от Cheva »

Току що привърших "Ловецът на хвърчила" на Халед Хосейни.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: За книгите

Мнение от mari_ko »

"Трилогия Бьорндал" на Трюгве Гюлбрансен е хубава книга. На места обаче имах усещането за недобър превод, а и грешки имаше, което малко разваля удоволствието. /освен това след няколко часа на плажа, взе че се разлепи/ Но иначе е ОК :D
Чева, според мен не се отказвай от "Замъкът на шапкаря". И моите спомени са от ученическите години, но мисля, че книгата си заслужава. Макар, че може би наистина е по-подходяща за зимно четиво.
Ася, "Aз преди теб" остави у мен същия вкус - още от началните страници, та чак до края следваше филма с Дж. Робъртс. Чудя се как ще е "Момичето, което бях" :1044
:922
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ася

Re: За книгите

Мнение от Ася »

Mariko san :) ако искаш, прати ми мейла си на ЛС и ще ти изпратя "Момичето, което бях" - Декстър беше така любезна да ми я прати :326 Мислех, че ще си почивам преди отпуската, но уви, затрупа ни работа и не съм я започвала.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: За книгите

Мнение от Cheva »

Мари_ко, а няма отказване, но ще е по-натам "Замъкът на шапкаря".

Сега дочитам [img]http://www.kafene.bg/picture/article/picture/9717.jpg[/img].
Много талантлив автор.

Мислех си, че тук срещнах препоръки за книгата , но не намирам назад. Но я взех, защото като я видях се сетих, че е била коментирана. :)

Ver, да не би да е излязла и трета книга от поредицата на Юлка? Преди години, когато Дариа ги чете, третата книга предстоеше да бъде издадена. Скоро питах в детския отдел, но
не знаят , нямат я .
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Най-после събрах сили и започнах тази книга (напоследък имам проблем със съсредоточаването)
[img]http://iztok-zapad.eu/uploads/pictures/picture_1241.jpg[/img]
Със смесени чувства съм. Не знам и аз какво съм очаквала да прочета вътре. От една страна ми харесва, защото описва интровертните като "хубави" хора :lol: и по този начин се чувствам добре. Все едно някой ми потвърждава, че всичко ми е наред. Че даже притежаваните от мен качества, които съм си мислела, че ми пречат, могат да са ми полезни. Че не само аз съм такава, а има много хора като мен. Че не е нужно да се правя на нещо, което не съм и никога няма да стана.
От друга страна книгата е много американска - с примери от американската култура. Разказват се много истории, споменават се Стив Возняк, Уорън Бъфет, Тони Робинс, Ал Гор (видни интроверти :)), Харвардската бизнес школа и пр. Примерите са главно от бизнес сферата, доста е наблегнато на различните начини да правиш бизнес, да представяш себе си в американската корпоративната култура. А тази култура е изключително екстравертно ориентирана и поради тази причина се търси мястото на интовертите в нея. Също така са цитирани доста изследвания в областта на психологията, изследвания на мозъка и съответните изводи. Т.е. интровертността е обяснена от гледна точка и на физиологията.
Общо взето ми харесва, защото харесвам подобен подход към даден "проблем" :). Но като че ли ми идва леко недостатъчна и повърхностна. Не мога да го обясня съвсем добре.... Най-вече ми допада постоянното наблягане на факта, че да си интроверт е нещо много, много хубаво и интровертите не бива да се крият и да се прествруват на други. Е, трябва да се стремят да станат по-социални, но не на всяка цена :plezya se .
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Cheva написа:Ver, да не би да е излязла и трета книга от поредицата на Юлка? Преди години, когато Дариа ги чете, третата книга предстоеше да бъде издадена. Скоро питах в детския отдел, но
не знаят , нямат я .
Отговарям, без да съм Вер и без да съм прочела каквото и да било от Юлка
http://www.kragozor.com/?viewID=1&bd_id=327

Аз купих първата част, сега четем "Лукчо" и след това ще се захващаме със Страната на сънищата :). Ако се хареса на Яна, ще търся и другите части - след 10тина дни във Варна предстои Алея на книгата и все трябва да се сдобием с нещо от нея :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

С августовския брой на "Космополитан" вървеше и книжка, подходяща за плажно четене, тази сутрин си взех пакета списание + книга за 5 лв. :222 - "Шоколадово бягство" - Дороти Кумсън - очертава се леко любовно романче, чудесно за разтоварване, докато пътуваш с метрото например.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор