За книгите

Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: За книгите

Мнение от cchery »

След "Трънските разкази" и "Балканската сюита" на Петър Делчев, които ме разтърсиха и за които благодаря на МариКо, че ми ги показа, се захванах с нещо по-леко, по-лежерно:

"Един янки в двора на крал Артур" на Марк Твен.

Бих казала, че точно Марк Твен е подходящия за четене на плажа автор, но така се случи, че противопоставих трънските зими и свирепи вуци на знойното Егейско море и безобидните му миди във всякакви цветове. :1062 Честно, това не беше добър избор за плажа, но не можех да се спра да чета. :954 Смятам да си поръчам и другата му книга в проза.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

vihrogonche написа:С августовския брой на "Космополитан" вървеше и книжка, подходяща за плажно четене, тази сутрин си взех пакета списание + книга за 5 лв. :222 - "Шоколадово бягство" - Дороти Кумсън - очертава се леко любовно романче, чудесно за разтоварване, докато пътуваш с метрото например.
Толкова се оказа забавна и приятна, че снощи я привърших. Много ме зареди с положителни емоции. Добре ми е след прочита на това леко неангажиращо четиво :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: За книгите

Мнение от Сиренце »

"Вино от глухарчета" на Рей Бредбъри
Това определено е моята книга. Не знам защо, обаче, ме кара да се задъхвам. Чета, чета и в един момент се улавям, че забързвам все повече и повече темпото и .... се задъхвам, чисто физически. Странно усещане!
Ася

Re: За книгите

Мнение от Ася »

"Анонимус" от С. Кристъл

Заплита нишката на фабулата от толкова много краища, че се връщах вече два пъти до самото начало, за да се сетя какво е положението на даден герой, жив ли е или вече го е уморила, например съпругът на една героиня го умори с някакви лилави цветенца във ваза до телефона. Май ще излезе твърде претенциозна, но съм в началото още.


http://www.helikon.bg/books/118/-%D0%90 ... 71419.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ver

Re: За книгите

Мнение от Ver »

Сиренце написа:"Вино от глухарчета" на Рей Бредбъри
Това определено е моята книга. Не знам защо, обаче, ме кара да се задъхвам.
Как така не знаеш?
Това, че възприемаш книгата не с ума си, а с душата си. Това те кара да се задъхваш.
Книгите на Бредбъри се чувстват, не се осмислят.
Те са изкуство, което въздейства на сърцето. Както Марианка беше писала "Бредбъри рисува с думи."
Ver

Re: За книгите

Мнение от Ver »

Аз пък чета Карл Чапек - "Девет приказки и две в повече"
Голям е Чапек :826
Цони ще ти хареса :)
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: За книгите

Мнение от Cheva »

Одеве приключих с "Ва банк" 2-ра част на "Пеперудата" от Анри Шариер.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Чета последната книга на Исабел Алиенде "Игра на изкормвач". Не разбирам само защо я промотират като криминален роман. Книгата е в типичния за Алиенде стил - истории за различни хора, свързани от нишката на действието. Има криминален елемент, но вече минах половината на книгата и е толкова леко застъпен, че почти не си струва да се споменава. Аз, като отявлен фен на авторката, много харесвам книгата и я чета с удоволствие, през последните 3 дни я нося навсякъде с мен и чета във всяка свободна минута (а лятно време във Варна не се намира много време за тихи занимания :plezya se ).

Днес започва Алея на книгата - настроението ми е ей такова :1099 :1099
http://blog.ciela.com/2014/07/31/%D0%B8 ... %B3%D0%B0/

Мисля обаче предимно да гледам, без да купувам. Е, имам 2-3 набелязани заглавия, ако има добри отстъпки, ще си ги взема.... Но иначе смятам да се въздържам. Обещала съм на Яна да изберем нещо за нея, така че няма да съм съвсем "на сухо" :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Имам си НУК :1216 Заредих си го с няколко книжки :1216 И утре на път за работа ще си чета, без да ми тежат няколко хартиени книги, както преди :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: За книгите

Мнение от tita »

Може и да има писано някъде в темата, но не ми се рови назад. Затова да питам ... „Клуб на любителите на книги и пай от картофени обелки от остров Гърнзи“ ... някой, нещо ... :222

Заинтригува ме заглавието, споделените мнения онлайн са май в двете крайности.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

tita написа:Може и да има писано някъде в темата, но не ми се рови назад. Затова да питам ... „Клуб на любителите на книги и пай от картофени обелки от остров Гърнзи“ ... някой, нещо ... :222

Заинтригува ме заглавието, споделените мнения онлайн са май в двете крайности.
Четох я. Много е сладурка, една такава добра и оптимистична. Без да е някакъв литературен шедьовър. Струва си да се чете заради добротата си. Съвсем малко й остава да стане твърде захаросана :).
Публикувай отговор