Жени говорят за Мъже

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Анджък де :mrgreen:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

vihrogonche написа:Анджък де :mrgreen:
Вече от вкъщи на спокойствие да ти отговоря, Ани:

Разбира се, че няма такъв чист образ на мъж. Както и на лелеяна и бленувана жена. Затова и нписах - или поне да се стреми да бъде такъв. Както и жената да се стреми да бъде възможно най-женствена, запазвайки индивидуалността си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

18 бисера от казармата
Сряда, 11 Февруари 2015
Едно време нямаше измъкване - завършиш ли, отиваш в казармата или както се казваше тогава, ставаш мъж. Колко истории са се разказвали от времето, прекарано под строй, цяла вечност няма да ни стигне, за да ги чуем всички. Ето някои от най-забавните бисери от казармата:
- Не ме правете на луд, аз да не падам за първи път от Марс!
- Ставането е сутрин, точно в пет, независимо колко е часът!
- Всички по окопите, а останалите след мен...
- Какво?! Къде си бил? В тоалетната? Абе вие още малко и на театър ще почнете да ходите.
- Автоматът работи така: едно, две, три и… вас ви няма.
- Този отровен газ предизвиква главоболие в ставите и костите.
- Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин.
- Ти може да не блестиш с ум, но обувките ти задължително трябва да блестят.
- Защо си такъв брадат, бе? Като малък не са ли те учили да се бръснеш?
- Може да нема ред, ама требе да се спазва.
- Противогазът се поставя на лицевите части на лицето.
- Като няма вода, ще си пълните манерките и ще ги държите в шкафчетата. Една манерка мие едно лице и два крака. Който довечера няма вода в манерката, ще му я излея на главата! Ясно ли е?
- На тази стена ще закачите петимата от РМС. Те са десетина души, ще се хванат.
- Летят 100 изтребителя и 200 бомбардировача. Всичко 400 самолета.
- Не се получава, др. полковник!
- Аз така, приблизително.
- Старшината: На бегом, и който тръгне последен е пед*раст. Аз съм след вас.
- Hищо не знаете вие. Знаете ли какъв менингит върлуваше през войната? Знаете ли какво е менингит? От него или се умира или се полудява. Аз съм го карал два пъти.
- Ти защо ме гледаш така, да не ти приличам на жена ти?
- И така колеги, не се притеснявайте да работите с източници на радиация. Това е напълно безопасно. Ето например някои офицери от флота седят по 3-4 години на атомните подводници, а в това време жените им раждат съвършено здрави деца.
Източник: Актуално - http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=32564
Преброих ги - оказаха се 20, а не 18 :221 Все пак е петък. Нека се посмеем. Пък и казарми вече няма. Убедихте ме, че е по-добре, че ги няма. Обаче аз продължавам да мисля за ПОЛЗАТА ОТ ЕДНО ОБУЧЕНИЕ ПО ОЦЕЛЯВАНЕ И ЗА ДВАТА ПОЛА :524 :524 :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Темата все още е актуална за мен и хора около мен. Прясна случка от тази сутрин. Преразказвам ви я колкото мога по-накратко:

Купувам си палачинка със сирене от едно магазинче на метростанция "Бели Дунав". Докато жената приготвяше поръчката ми, се разговорихме по женски, сутрешно. Тя си пиеше кафето. Изглеждаше добре, но преуморена, с подпухнали очи. Поведохме непринуден разговор. Оказа се, че работи без почивен ден, сама, без колеги, от 8 до 23 часа, и пътува по час сутрин и по час вечер - това прави точно 17 часа в денонощието всеки Божи ден, отделени за работа и пътуване :plezya se И въпреки това не се оплакваше. Просто споделяше фактите. Каза дори, че е доволна от работодателя си, защото й плащал редовно и добре, и дори се съгласил от началото на март да назначат още един човек. Но ... после ме погледна някак смутено. Няма как да не ви кажа кой набор е, защото според мен и това има значение в случая - ами родена е 1973 година, аз съм 1978 година. Тоест наша възраст или малко по-голяма. Както и да е, да не се отклонявам. Попита ме дали може да ми сподели нещо, което напоследък й прави впечатление. Аз приех. Каза ми, че сега в студовете забелязала как МАСОВО жените се редели на опашката за храна, а мъжете си оставали в КОЛИТЕ да ги чакат. Каза ми, че това нейният мъж никога не би го направил, ама никога! И че може и да не е най-романтичният на света, но "е истински МЪЖ, държи се като такъв, и как да е другояче, като е ходил в КАЗАРМАТА" /край на цитата/. Аз :1215 , защото отново някоя жена се оплаква от мъжете като цяло, особено от МЛАДОТО поколение мъже... каза ми още, че покрай работата си говори с МНОГО МЛАДЕЖИ, повечето се ЖАЛВАЛИ, че работя нямало, че пари нямало и дрън-дрън, а тя като им апострофира, че работа има и още как, те я поглеждали и изтърсвали неща от рода, че НИКОГА НЕ БИХА СЕ ХВАНАЛИ ДА БАЧКАТ ЗА 300-400 ЛЕВА! :1215 И тя се чуди. Ами права е жената. Защото оттам се ПОЧВА. Никой не е казал, че там ще остане да работи. По-добре ли е да си седи вкъщи, да мързелува, да разчита на мама и на тате, да се жалва от всичко, докато пие поредното кафе и пуши поредната цигара?! :1215 Жената беше ТЪЖНА, приятелки. Много тъжна. И изплашена. Угрижена. Каза ми, сега, ако избухне война, съм сигурна, че ние жените ще нарамим пушките, че ако разчитаме на тези "мъже" да ни защитават ... и като й рукнаха едни горчиви сълзи от очите. Мъчно ми стана. После стана време да тръгвам за работа, казахме си довиждане и това е. Просто поредният човек, който смята, че напоследък мъжете са станали по-слаби, по-пасивни, по-мрънкащи и оплакващи се от нас.

А сега и за разговора с моя мъж. Той НЕ знаеше за всички тези неща! Обаче ето че преди няколко вЕчери реши да ми сподели нещо, което го изненадва все повече и повече!!! Каза ми, че в над 70% от случаите, когато води делови разговори, свързани с покупко-продажба на ВЕЛОСИПЕДИ, ги води с ЖЕНАТА В СЕМЕЙСТВОТО, а не с мъжа. Тя търси в сайта, тя звъни, тя се договаря за цена, тя пита за техническите характеристики на колелото, тя се уговаря за ден, час и място на срещата! А мъжете били просто за компания. Или физически да помогнат с пренасянето му. Беше изумен, честно!!! Каза, че жените се справяли учудващо добре, били дипломатични, умни, въпреки че не става въпрос за мода, козметика или други по-"женски" неща. Похвали жените. Обаче ми каза и друго: не вярвах, че мъжете масово са станали такива МЕКОТЕЛИ. Това е лошо за нас като пол, лошо е и за вас като жени... но е добре да знам, че "конкуренцията ми яко куца" :221 и е прав. Наистина не мога да не се съглася с него. Е, той НЕ е ходил в казарма, заради проблем с очите навремето. Но не му пречи да бъде истински мъж в повечето отношения и сфери на действие и влияние.

http://www.tialoto.bg/a/100-blog//41786 ... -princove/ - Останаха ли принцове?

[img]http://85.14.28.178/tialoto/files/artic ... 7500cb.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор