Момичетата на 40

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Силното послание на 40-годишна жена до всички мъже

Πcиxoлoгът и пpocтo ĸpacивa жeнa Лилия Axpeмчиĸ нaпиcaлa oбpъщeниe ĸъм вcичĸи мъжe, ĸoeтo тpябвa дa ce пpoчeтe дopи oт тeзи, ĸoитo нa пpъв пoглeд нe ги ĸacae. Зa 40 гoдини тaзи жeнa e имaлa ĸaĸтo пoлoжитeлeн, тaĸa и oтpицaтeлeн oпит. Зa cъжaлeниe, или зa щacтиe, тя e cpeщнaлa мнoгo пpeдcтaвитeли нa cилния пoл, нo нe вceĸи e бил дocтoeн зa звaниeтo "мъж".

Eтo ĸaĸвo пишe тя:

"Cĸъпи мъжe,

Haпocлeдъĸ чyвcтвaм oгpoмнa cĸyĸa, ĸoгaтo тpябвa дa oбщyвaм c няĸoи мъжe. Πoняĸoгa cтe тoлĸoвa глyпaви, чe дopи cтe пpeдcĸaзyeми и мoнoтoнни.

Дa, чecтнo ĸaзaнo, зa 40 гoдини cъм имaлa мнoгo пpeдлoжeния зa ceĸc. Ho ниĸoгa нe cъм paзбиpaлa зaщo мъжeтe cмятaт, чe пoдoбнo пpeдлoжeниe тpябвa дa мe лacĸae, ocoбeнo ĸoгaтo caмият чoвeĸ нe e мнoгo пpивлeĸaтeлeн?

Koгaтo пpeминeтe oпpeдeлeн eтaп oт cвoя живoт, вeчe cтe видeли и пpoчeли дocтaтъчнo, зa дa нe ce изнeнaдвaтe oт тaĸивa cитyaции. Ocвeн тoвa aз мнoгo дoбpe знaм ĸoлĸo paзoчapoвaщи мoгaт дa бъдaт няĸoи cъбития.

Bиe ce пoявявaтe, пocлe oтнoвo изчeзвaтe и вcичĸo в ĸpъг – cцeнapият нe e нoв. Mъжe, paзбиpaтe ли, чe пoдoбнo пoвeдeниe e пpeдcĸaзyeмo?

Kaфe, pecтopaнти… Πoĸaнeтe мe дa игpaя биляpд или нa излoжбa. Mнoгo дoбpe paзбиpaм нaĸъдe oтивa вcичĸo. Ho, мoля ви, нaпpaвeтe тaĸa, чe тoвa дa имa знaчeниe.

Дoĸaжeтe ми oт пъpвaтa минyтa, чe мe цeнитe. Имeннo вaшeтo oтнoшeниe ви пpaви eдин вид yниĸaлни.

Kaтo пcиxoлoг paзбиpaм, чe инcтинĸтитe пpeoблaдaвaт нaд paзyмa. Πoняĸoгa дopи acoцииpaм xopaтa c нaй-пpимитивнитe живoтни. Paзбиpa ce, имa oбpaзoвaни xopa c виcoĸo нивo нa ĸyлтypa, ĸoитo нaиcтинa oчapoвaт. Ho, зa cъжaлeниe, тe ca мнoгo мaлĸo. Бeзyмнo мaлĸo!

Дaжe нe e нyжнo дa флиpтyвaм! Чecтo cлyшaм: "Xaйдe дa ce oпoзнaeм eдин дpyг!"

Koлĸo близo? Moжe би, зa дa ми пpoчeтeтe Шeĸcпиp, зa дa ми ce пoĸaжeтe ĸaтo poмaнтичeн пpинц и дa зaвoювaтe cъpцeтo ми?

Aĸo нaиcтинa иcĸaтe дa нayчитe ĸaĸвo мe пpивличa в мъжeтe, тoгaвa ви oтгoвapям: Интeлeĸтът! Чyвaтe ли? Интeлeĸтът.

Ha мoитe 40 гoдини ми e вce тaя ĸoлĸo ви e гoлям ĸopeмът или дpyги чacти oт вaшeтo тялo… Πoвeчe мe интepecyвa тoвa зa ĸaĸвo мoжeм дa cи гoвopим!

Aĸo нaиcтинa иcĸaтe дa мe изнeнaдaтe, мe пopaзeтe cъc cвoятa чoвeчнocт. Mнoгo дoбpe paзбиpaм, чe пъpвaтa ви миcъл щe бъдe: "Интepecнo, ĸaĸвa ли e в лeглoтo?"

Ho пoчaĸaйтe! Bce пaĸ имaтe мoзъĸ, нaли тaĸa? Bĸлючeтe гo и oпитaйтe дa видитe в мeн чoвeĸa, paвeн нa вac, a нe пpocтo ceĸcyaлeн oбeĸт. Бъдeтe дeлиĸaтни.

Beчe минax пpeз мнoгo и мнoгo нayчиx. Moгa дa cтaнa изтoчниĸ нa вдъxнoвeниe, миp и тoплинa зa вac. Ho бъдeтe дocтaтъчнo yмни, зa дa oтĸpиeтe cĸpитoтo cъĸpoвищe в мeн!

Mнoгo e жaлĸo дa дa пoглeднeш живoтa cи и дa paзбepeш, чe нaй-мaлĸo oт вcичĸo cъм имaлa тoчнo любoв. Дopи aĸo я cpeщнa oтнoвo, билo тo и ceгa, щe я пoчyвcтвaм cъвceм paзличнo. Tя ниĸoгa нe e ĸaтo пpeдишнaтa и ниĸoгa, paзбepeтe, HИKOГA нe мoжe дa дoтeгнe.

Aĸo нe мoжeтe дa ми пpeдлoжитe тoвa – мoля ви, нe гyбeтe нитo cвoeтo, нитo мoeтo вpeмe нaпpaзнo."

Източник: webmiastoto.com
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

5 причини да се радваш на остаряването

Въпросът с остаряването започва да вълнува всички още преди да навършат 30. Някъде към 40 вътрешния монолог по темата става все по-настоятелен и често се прокрадва тъгата, че сякаш животът изтича прекалено бързо. Това, разбира се, не е съвсем вярно. Ако се постараем да запълним дните си с хубави, мотивиращи събития, с приятни спомени и добро прекарване, ще напълним душите си с радост и спокойствие.

Изображение

А и като нищо много от нас ще доживеят 80 години, стига да се грижим добре за здравето си и да не се ядосваме много. Всъщност, обясняват психолозите, ние прекарваме повече време като възрaстни хора, отколкото като млади, затова трябва да се научим да харесваме новото си зряло аз, защото ще сме с него доста дълго време.

Изображение

1. Ще бъдете по-щастливи. Стремежът към кариера, отглеждането на децата и изграждането на собствен стил вече са зад гърба ви. Най-трудното от живота вече е минало и сега ви предстоят десетилетия, в които да се радвате на това, което сте постигнали. Отпуснете се и се похвалете за добре свършената работа.

Изображение

2. Ще кажете „сбогом“ на неудобните дрехи и обувки. Никой няма да очаква от вас да сте с високи токчета, с „глътнат“ корем и впита рокля. Най-после ще имате пълното право да се обличате така, че да ви е удобно и приятно.

Изображение

3. Ще знаеш кой си. „Докато бях само на 75, се колебаех за много неща. Сега вече знам коя съм, има собствен глас и не се притеснявам да заявявам гласно желанията си. Имам си блог, пиша и говоря каквото искам и се включвам във всякакви инициативи. Най-после се чувствам спокойна“. Това са думите на 89-годишната Бети Рей Соскин от Калифорния, работила като рейнджър през целия си живот и участвала във Втората световна.

4. Ще имаш най-после свободно време. Децата са пораснали, кариерата вече не в шеметен ход, най-после ще имаш време да правиш това, което обичаш. Но е важно да поддържаш интереса си към живота, за да не се превърне многото свободно време в тежест.

Изображение

5. ... Напишете си я вие лично. :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

18 неща, които ми се иска да знаех, когато бях на 18

Изображение

Източник: iStock/Guliver

На 18-годишна възраст повечето хора са изпълнени с мечти и енергия, но са и доста несигурни на какво ще е най-добре да посветят живота си. Тепърва им предстоят изпитания, които ще ги направят по-мъдри. Но не би ли било хубаво, ако някой им разкрие част от важните неща предварително? Блогърът Марк от marcandangel.com се е опитал да направи именно това, като е посочил 18 неща, които му се е искало да знае на 18 години.

1. Грешките не са страшни, те са най-полезните ни уроци.

2. Работи здраво, но работа, която ти харесва.

3. Всеки ден инвестирай време, пари и енергия в самия себе си.

4. Изследвай нови идеи и възможности колкото се може по-често.

5. Овладей малък брой умения до съвършенство, вместо голям брой, но посредствено.

6. Хората не могат да четат мисли. Казвай им какво мислиш и чувстваш.

7. Взимай бързи решения и бъди активен.

8. Приемай и приветствай промените.

9. Не се тревожи какво си мислят другите за теб.

10. Бъди честен със себе си и околните.

11. Завързвай колкото се може повече контакти в университета и в ранните етапи на кариерата си.

12. Всеки ден си отделяй няколко минути просто да поседиш на тишина.

13. Задавай много въпроси, бъди любопитен.

14. Използвай максимално ресурсите, с които разполагаш, преди да търсиш още и още.

15. Живей с по-малко, отколкото изкарваш, спестявай останалото.

16. Отнасяй се с уважение към другите.

17. Старай се да бъдеш наистина добър в това, с което се занимаваш.

18. Не си губи времето да осъществяваш мечтите на някой друг. Следвай собствените си инстинкти и желания.

Expert.bg
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

На 40 вече ми е време да работя напълно по специалностите си и в съзвучие с моите лични желания и мечти. На 40 вече мога да си позволя да изисквам да се вслушват в думите ми и да вземат предвид изискванията и молбите ми. На 40 съм достатъчно зряла, без да съм остаряла. На 40 част от колегите ми са по-малки от мен и се учат от мен, а друга част са по-големи от мен и аз се уча от техния опит, знания и умения. На 40 съм достатъчно наясно с факта, че парите не са всичко, но са важен фактор за това човек да се чувства стабилен, спокоен и щастлив. На 40 сбъдвам копнежите на сърцето, духа и ума си, успявайки да съчетая цели три различни, но толкова любими, професии - тази на психолога /и зрителния терапевт/, тази на учителя и тази на астролога. И те не си противоречат, а идеално се допълват. И картинката се напасва елемент по елемент. Прекрасно е. И съм толкова благодарна. И нетърпелива да разгърна цялостния си потенциал. На 40 знам, че желая и мога да бъда полезна на другите хора с труда си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

С намигване:

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Откривам следното: с възрастта обръщам все повече внимание на малките парченца КРАСОТА в живота си - като например как изглежда рано сутрин борът отсреща, когато първите слънчеви лъчи се прокрадват и напират да се покажат наяве :954 или чашката кафе, сервирана в точно определен любим сервиз :222 или опадалата по земята шума, кафявите кестени наоколо, шарените листа, белите облачета на небето :954 ... някак дребните неща много повече ми радват окото и ухото... въпрос на фокус, на това къде поставям акцента може би. Е, аз съзнателно избирам да улавям все повече красота в своя свят и в ежедневието си. А вие?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

... И в същото време - започнаха първите аномалии с цикъла явно :oops:

Чат-пат ми прескача месец без менструация, а някой път /като сега например/ ми идва два пъти в месеца.

Предишният МЦ беше на 10.10.2018 г., а днес ми дойде отново! :1044 :1215
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Продължават менструалните аномалии при мен, но вече сякаш свиквам с тях. Как е при другите 40+ мацки от форума? :roll:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Изображение

10 неща, за които истинската жена не бива да се оправдава!

Много избори, които правим в живота си са продиктувани от коментарите на хората около нас. За жените ситуацията е още по-критична заради всички предразсъдъци към нежния пол. Често изглежда, че всички имат някакво мнение за това как трябва да протече твоят живот. Всички обичат да дават своето мнение и да ни учат как да живеем, а истината е, че никой не знае по-добре от нас какво трябва и не трябва да се случва в живота ни. Днес ще ви кажем кои са нещата, за които не бива да слушате другите хора, не бива да се оправдавате, обяснявате и съобразявате - така ще живеете по-щастливо!

10 съвета за всяка истинска жена:

Не дължиш обяснения за моментната ситуация, в която се намира животът ти.
Не дължиш обяснения за това кои са приоритетите ти.
Не дължиш извинения за постъпките си.
Не дължиш обяснения защо ти е нужно време да останеш насаме със себе си.
Не си длъжна да се съгласяваш с вижданията на който и да било.
Не си длъжна да казваш “Да” винаги, когато те помолят за услуга.
Не си длъжна да се оправдаваш за начина, по който изглеждаш.
Не си длъжна да оправдаваш своите житейски и професионални избори.
Не бива да се оправдаваш за хората, с които излизаш и имаш връзка.
Не бива да обясняваш защо не искаш дадени хора в живота си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Момичетата на 40 се наспиват.
Момичетата на 40 си доставят различни наслади.
Момичетата на 40 знаят какво обичат да правят ... и го правят.

Жените на 40+ знаят докъде се простират границите им.
И си ги пазят. Бранят и защитават. С цената на молби до когото трябва.
Жените на 40+ си взимаме платен годишен отпуск един ден,

... защото сме разбрали, че иначе няма да се справим с поет ангажимент.
Защото имаме нужда от сън и от почивка.
Защото не желаем да се преработваме до смърт.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Момичетата на 40+ бихме посъветвали по-младото си Аз ето така - цък!!! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор