БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Kleo написа:Тръпки ме побиха.
Много се ядосах.
Не се побирам в кожата си заради някои неща, прочетени по-горе... :126
Не си само ти, Деска! И на мен акълът ми не ги побира тези същите неща (предполагам, че са същите).... Тези дни, пътувайки из красивия пейзаж на Бавария, се чудех що за нация трябва да са германците, че да са готови да отстъпят цялата тази красота, спокойствие и подреденост на общност от хора, които не знаят нищо за тях, не са готови да се интегрират с тях и не искат нито да признаят, нито да спазват, че дори и минималното - да разберат техния манталитет, начин на живот и европейски ценности!!!! :1044 :1044
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от dexter »

Слушам по радиото някакво предаване на кризата в Европа - за настъплението на радикалния ислям. Заедно с това чета "Науката като свещ в мрака" на Карл Сейгън и не мога да се начудя как нещо такова като религията - нещо, породено в ума на хората, свързано със заблуда за успокоение и справяне с враждебната околна среда, нещо, което няма нищо общо с реалния свят, може да докара такива огромни проблеми. Нямам против всеки да вярва в каквото реши - Бог (който и да е), демони, вещици, извънземни, други измерения. Но умът ми не го побира колко трябва да си изтрещял и откъснат от материалния свят, че религията да се превърне в центъра на вселената ти. Сейгън дава някои обяснения - липса на критично мислене, липса на светско образование, което развива скептицизъм и научна мисъл у хората, липса на сигурност в живота, която се компенсира от вярвания, носещи спокойствие и удовлетворение. И не на последно място психически отклонения и болести на мозъка :221 . Никога не съм разбирала безкритичната вяра в Бог, но напоследък съм всекидневно изумена!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

dexter написа:Никога не съм разбирала безкритичната вяра в Бог, но напоследък съм всекидневно изумена!
И аз! Ето поредната причина за изумление:

Съдебна битка за носенето на забрадка в училище започва днес (14 април) в Благоевград. Делото е заведено от родителите на 16-годишната Емине от Вълкосел срещу директора на училището, който й забранил да влиза в час забулена.

Цялата сага започнала преди 7 месеца. Тогава Емине се върнала от Коран курс, който е доста популярен начин в региона да се запознаят децата с религията. След като Емине минала курса решила, че ще носи забрадка дори на училище. Това обаче противоречи на вътрешния правилник на училището.

От училището се срещнали и с бащата на Емине, който работи като експерт в Главното мюфтийство, но той отказал да предприеме каквото и да било. Дъщеря му дори смятала, че е закъсняла със забулването си, защото според Корана това е трябвало да стане още когато тя е била на 11 години.


"Дъщеря му дори смялата, че е закъсняла..............." :1210 :1210 :1210 :1210 ....... Аз не вярвам това да е мнението на едно 15-годишно дете!!! Честно..... Говорим за България. За турци, а не за цигани. За дете, което ходи на училище!!!
dexter написа:Но умът ми не го побира колко трябва да си изтрещял и откъснат от материалния свят, че религията да се превърне в центъра на вселената ти.
Декс, за мен хора, които работят активно в областта на ядрената физика (визирам Иран), хора, които се обучават да стрелят с най-модерните съвременни оръжия (ИДИЛ), хора, които знаят до най-малка подробност как да направят безотказен пояс с експлозиви, хора, които водят изключително умела пропаганда по Интернет (ИДИЛ, Ал Кайда).... и т.н. не са хора, откъснати от материалния свят!!!! Никак даже - те го познават толкова добре, че се възползват на макс от неговите постижения, опитвайки се да го унищожат!!! Или поне да унищожат една определена част от това!!! Останалата - ще се възползват от нея!!! За мен, в такъв случай, не става въпрос дори за болни мозъци, а за изключително коварни и лукави хора, които осъзнават добре действията и намеренията си и умишлено вършат онова, за което слушаме ежедневно!!!

Това горе са ръководителите! Иначе останалата част, ти много добре си я описала:
dexter написа: Сейгън дава някои обяснения - липса на критично мислене, липса на светско образование, което развива скептицизъм и научна мисъл у хората, липса на сигурност в живота, която се компенсира от вярвания, носещи спокойствие и удовлетворение. И не на последно място психически отклонения и болести на мозъка :221 . Никога не съм разбирала безкритичната вяра в Бог, но напоследък съм всекидневно изумена!
Що се отнася до ислямизираната циганска махала в Пазарджик, Сейгън е аха на 100% прав. Не само критично мислене - липсва мислене въобще! Както и образование. Сигурност - също! Аз съм сигурна, че жените там взимат пари за носене на бурки - намерили са още един начин да изкарват средства, освен социалните помощи.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Ето какво се случи ДНЕС, в България, в столицата, в 21. век:



:126 :126 :126

Съгласна съм с това мнение по-долу, коментар след статията:

14.07.2016 12:58, Sorcerer

"причината за скандала между тримата мъже е жена,

към която двамата мигранти са имали намерение".....

Добре де - ще уточните ли намерението за какво е било или ви е забранено, да свързвате думите "мигрант" със сексуалните им щения???
Каква я мислехме , каква стана тя... -Обединена Европа, символът на няколко поколения - изградена върху основите на Християндемократичните ценности, в резултат на либерално- гейска политика, сега е в краката на ислямизирания башибозук !!!
Към потенциалният мигрант , трябва да има следните изисквания: -Искаш да живееш в Европа, за да се ползваш от благата и - смени си религията и приеми Християнството и неговите ценности, смени си името и едва тогава заповядай при нас, да ти разгледаме молбата...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от dexter »

Деси, не те ли притеснява очевидната инсинуация на писача на тази статия? Използването на думи като "българин" и противопоставянето на "мигранти"? В случая статията дава твърде оскъдна информация, но очевАдно се опитва да насажда настроения и мнения. Да не се окаже утре-вдругиден, че "то всъщност не било компютри, а компоти и не ги изнасяме, ами ги внасяме" (както беше в популярния виц на времето). Не взимам отношение по въпроса за мигрантите, но адски се дразня на подобни журналистически изцепки! А за коментарите няма какво да коментирам - темата не ми е черно-бяла, както очевидно е на коментиращия.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

А пък аз работя на Женския пазар, всеки ден /или през ден/ минавам по неволя по Цар Симеон, по Лъвов мост, и това, което виждам, определено НЕ ми харесва!!!
Не ми допада това, че сме буквално залети и превзети от хора /предимно мъже/ с друга религия /нетърпима към нашата и с лошо поведение към жените като цяло/!!!
Не понасям факта, че живея в Европа, в България, в София, в 21. век, че работя тук, че отглеждам детето си тук, при положение, че НЕ се чувствам нито сигурна, нито защитена!!!
Писна ми да се притеснявам, че съм физически по-слаба, тъй като съм Жена!!!
Писна ми като изляза в обедна почивка, да ме гледат разни субекти, все едно съм извънземно!!! Все едно не са виждали друг човек от женски пол!!! Това ме дразни и обижда!!! Защото НЕ те, а АЗ съм в Родината си!!!
И никак не ми е радостно от това, че един БЪЛГАРСКИ МЪЖ е защитил невинна жена, а в резултат на това е пострадал с прободни рани!!! Без туй мъжественото смело поведение от ден на ден става все по-трудно откриваемо според мен... а сега какво ще си кажат доста хора?! - ако стана свидетел, няма да се намесвам, защото е възможно и аз да пострадам. Страхът е налице. И расте...
Преди бях с противоречиви, смесени чувства.
Сега ставам все по-категорична, против и срещу тях съм, защото те НЕ се държат добре в приютила ги страна!!!
Извинявай, Декс, тъжна съм. Гневна. И афектирана. Открай време недолюбвам мюсюлманите и се боя от тях. А сега нещата се засилиха. Защото наблюдавам!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Мацки, аз пак от влака и тела ви пиша. Само още 1 седмица ще съм така. ОБЕЩАВАМ! Мони, изчетох те. Радвам се, че те виждам тук.

Деска, моето мнение за мигрантите го знаеш. Ясно е и че статиите са нагласени. Но една голяма част от нещата, споделени в постигна ти, ги мисля и аз.

До после.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Чери, а истината е, че бях уплашена целият ден след 12.30, когато разбрах новината.
Истината е, че моята колежка беше много уплашена също - един час по-рано беше излязла служебно, един час по-рано беше на Лъвов мост, на същото място. И ме попита - "Ами ако тази жена бях АЗ?!"
Лошото е, че не можах да й дам никакъв отговор... и от това ме тресе ... и ме боли. ... Хри, без да знае какво се е случило, дойде да ме прибере от работата ми. И ми олекна. За първи път ми ОЛЕКВА, че мъжът ми идва да ме прибере. Почувствах се в безопасност с него. Защото явно средата, в която се намирам всеки делничен ден, НЕ е никак безопасна. И това е факт, а не емоционален изблик или измишльотина. За невярващите - моля да заповядат в района на Женски пазар, Централна гара София, ул. Цар Симеон, Лъвов мост. Сами да се убедят в очевадното за мен...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Ето за това говорих вчера, часове преди поредната терористична атака:

„Не искам да чувам и една дума за толерантност след това, което се случи в Ница. Стига повече мигранти. Стига повече толерантност“, написа мъж в „Туитър“ след поредната атака във Франция, която окървави и Ница. Мнението му споделят хиляди.

Изображение

Друг мъж качи снимка на сина си и съпругата си, които са сред жертвите в Ница:

Изображение

Бяс и Мъка се борят в мен, и не знам кое от двете чувства надделява

:126 :328 И не преувеличавам, защото, макар и на работа, седя на стола и плача... от безсилие, гняв и скръб. И се питам - докога?!

Надеждата:

Мюсюлманската общност във Франция остро осъди атаката. - не всички с тази религия са изроди, слава Богу!

„Стоим зад близките на жертвите, както и всички, станали жертва на теторизъм навсякъде по света“, написаха в социалните мрежи „Анонимните“, които са яростни противници на терористичните нападения и „Ислямска държава“:

Изображение

Толкоз от мен. Предпочитам да помълча сега... :cry:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Притча за болната толерантност

Имало някога едно българско семейство – мама, татко, дете и куче. Живеели си задружно те, докато един ден малкото дете не открило, че кучето е налазено цялото от бълхи.
– Мамо, татко – изтичал малкия бързо при своите родители – кучето има бълхи! Трябва да направим нещо за това!
– Нищо няма да правим! – отсякъл бащата, който бил модерно мислещ човек. – Бълхите също имат своето право на съществуване, а кучето, то трябва да се научи как да живее в симбиоза с тях!
Оставили кучето да живее с бълхите, без да предприемат нищо. Всъщност по-точно казано оставили бълхите да се разполагат на воля по животинката, без да ги притесняват.

Не след дълго детето забелязало и кърлежи по кучето си:
– Мамо, татко! Кучето е цялото покрито с кърлежи! Трябва да направим нещо, за да му помогнем!
– Не, не трябва да му помагаме! – заявил отново бащата, който бил умен и демократичен мъж. – Кърлежите имат права и кучето е длъжно да се научи да живее с тях!

Детето се натъжило ужасно много, защото истински обичало своето куче, но нямало какво толкова да направи, защото така повелявала ценностната система на неговите родители. Така семейството оставило и кърлежите да живеят спокойно на гърба на кучето. А кучето, кучето вече било цялото проскубано и се чешело до кръв в опит да се справи с паразитите.

След седмица наблюдателното дете отново забелязало проблем с кучето си. То започнало интензивно да слабее и за пореден път се обърнало към своите родители с молба:
– Мамо, татко! Кучето е цялото покрито с бълхи и кърлежи и почти не прилича на куче. Освен това слабее и подозирам, че вероятно има глисти! Не може ли да направим нещо? Аз потърсих в Интернет и намерих една фирма за борба с бълхи и кърлежи, която предлага професионални средства за обезпаразитяване…
– Нищо не трябва да правим! – прекъснал го отново грубо бащата, както вече споменахме човек с характер и европейски разбирания за толерантност и общество – Щом са се заселили в него, то самото куче трябва да осигури на глистите поне достойни условия за съществуване, защото и те са същества като него. А фирмата, за която говориш, е крайна екстремистка организация, която проповядва омраза!
– Добре – отговорило притеснено детето – но не може ли поне да го храним при нас вкъщи, а не да го оставяме на двора? Отслабнало е много, а уличните кучета редовно влизат при него и му крадат яденето – примолило се за пореден път детето на своя баща.

– Не – отсякъл пак бащата – Това би било дискриминация! Уличните кучета също имат права, както нашето собствено.

И така обикновеното българско семейство от татко, майка, куче и дете скоро останало семейство от татко, майка и дете, защото кучете продължило да слабее, разболяло се и умряло. Не минало много време и майката напуснала таткото, а той пък скоро заживял с друг мъж. От този си горчив житейски опит детето разбрало 2 прости неща, които никога не забравило до края на живота си:

1. Организъм, който не убива паразитите, е обречен да загуби собствения си живот;
2. Мъж, проповядващ толерантност, неизменно се оказва гей и всичко е само въпрос на време...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Аз мисля, че след случилото се в Ница (за което все още не съм изчела и 1 ред от статия!!!), заглавието на темата трябва да бъде променено... Няма оправдание! Няма толерантност! Няма разбиране, което оправдава и обяснява случилото се там!!! Не мога да повярвам, че в съвременна Европа, в Европа на 21-и век, континентът дал началото и тласъка на хуманизма... културата, науката и напредъка, трябва да се съгласяваме и да търсим вина в себе си за смъртта на хората... Аз не се чувствам нетолерантна, заявявайки: НЕ НА МИГРАНТИТЕ И БЕЖАНЦИТЕ! Напротив - знам защо го казвам и искам!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор