ТАРО и сайтът 78 истории :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :222

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ХХІ. СВЕТЪТ

Днес е прекрасен ден за завършване на проекти, за финализиране на нещо, започнато преди, и за неговото представяне пред аудитория. Самите вие се усещате цялостни и завършени, което подпомага проявата на тази енергия и извън вас. Но в такъв ден можете да се провалите на самия финал, да изпуснете "влака" в последния момент.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата :524

ДВОЙКА ПЕНТАКЛИ

Изображение

22.12.2021 - 30.12.2021
Астрологично съответствие – Юпитер в Козирог

Ключ. 2, Радост. Да посрещаме с радост всичко, което живата река на промяната ни донася.

Идеи. Да знаем "и две, и двеста." Радостно да танцуваме стъпките на всеки божи ден.

Чувства, емоции, настроение. Гъвкавост, приспособяване, обмен, чувство за ритъм, любознателност, променливост, обновяване.

Мисли. Радвайте се на това, което имате, за да имате онова, на което да се радвате.
"Когато се променя музиката, се променя и танцът." (Африканска пословица)
"Каквото горе, това и долу; каквото долу, това и горе." (Кибалион)
"А ти кога правиш милостиня, да не узнае лявата ти ръка що прави десницата ти." (Матей 6:3)

Действия, постъпки. Да споделяме наличното. Да плуваме умело по течението, без да имаме претенции към "бога на морето". Да се забавляваме. Да се доверим.

Трудности, проблеми. Да играем двойна игра. Да бъдем повърхностни, фалшиви. Да се научим да плуваме, но да забравим да ходим по земята. Да се фиксираме, да се страхуваме от промяната, от различното, от ангажирането. Да бързаме да изпеем "лебедовата си песен".

Шансове. Да опознаем амплитудата в действията си, да разкрием различните си страни. Да бъдем съответни. Да усвоим умението да бъдем и фигура, и фон. Да открием и оползотворим скритото вълшебство на всяко свое действие и бездействие.

Въпроси. Какво отдавам? Готов ли съм да го приема обратно? За какъв "улов" се подготвям?

Периодът в декадата на Двойка пентакли (от 22 декември до 30 декември всяка година) е подходящ да си припомним детското умение радостно да играем играта на живота – без да се вземаме твърде насериозно, но и без да бъдем лекомислени и инертни.

Дарете си едновременно лекота и задълбоченост. Бъдете естествени, гъвкави и адаптивни. Споделяйте – давайте и получавайте, радвайте се и оставете да бъдете зарадвани – свободно присъединени, а не принудително обвързани.

Осъзнайте и приемете своето временно физическо присъствие, не се идентифицирайте с мястото и времето, с едно от своите различни възможни формални проявления. Опознайте себе си, звуците в своята октава, сътворете и представете своя житейска "мелодия". Потърсете с кого да я споделите, приемете да пеете радостно "на два гласа".

Променяйте се, обогатявайте своя житейски репертоар. Пътувайте непредубедено – навън и навътре, към същността си. И бъдете радостни от възможността да участвате в божествения спектакъл, да бъдете полезни със своето присъствие, със своя роля – "сега"-винаги и "тук"-навсякъде.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ДЕСЕТКА ЧАШИ

Изображение

Днес е ден на цялостна емоционална удовлетвореност, на хармонични взаимоотношения, изградени върху разбирателство, хармония и пълнота. Всичко необходимо е налично и вие се изпълвате с благодарност към света, който ви заобикаля и в чието създаване имате дейно участие. Но ако ви липсва ваш собствен емоционален център, около който да изградите и "завъртите" своята вселена, то е възможно да изживеете дисхармонично този ден, усещайки емоционалното разминаване между себе си и другите, липсата на вътрешна удовлетвореност и цялостност.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня!

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ТРОЙКА ЖЕЗЛИ :524

Изображение

Днес имате пред себе си ясна цел и възможността да тръгнете по пътя към нейното реализиране. Ще ви помогне наличието на ясен план, включващ етапите, средствата, всичко онова, което може да ви бъде от полза по пътя към крайната цел. В противен случай липсата на ясна и подредена представа може да предизвика "зацикляне" в началото, вътрешна неувереност, недостатъчна мотивираност и обезвереност.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ДВОЙКА ЧАШИ

Изображение

Днес е ден за партньорски взаимоотношения - любовни, колегиални, приятелски. Необходимостта от споделяне може да срещне разбиране или да бъде отхвърлена - от другите или от самите вас. Вътрешната ви нагласа води до събиране или разделяне, до разбирателство или разминаване, до компромиси или претенции, до обогатяващо или тягостно общуване.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ТРОЙКА ПЕНТАКЛИ

Изображение

Днес е ден, в който може да ви бъде възложена някаква задача, която изисква на практика да докажете своите умения и способности. Същевременно може да ви се удаде възможност да повишите своето майсторство, като научите нещо полезно и необходимо в съответната област. Внимавайте както да не подведете околните за истинността на вашите умения и квалификация, така и самият вие да не бъдете подведен.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата :524

ТРОЙКА ПЕНТАКЛИ /същата като дневната ми карта/ :1216
31.12.2021 - 09.01.2022

Изображение

Астрологично съответствие – Марс в Козирог :222

Ключ. 3, Мир. Да изследваме света, за да се помирим със себе си. Да изучим себе си, за да се помирим със света.

Идеи. Да открием поле за работа, подходяща сцена за полезна изява. Да се отворим за сътрудничество.

Чувства, емоции, настроение. Активност, любознателност, ангажираност, отдаденост, обмен, щедрост.
Мисли. Отваряй нужните и затваряй ненужните врати.

"На всяка къща се правят врати и прозорци, но вътрешната ѝ празнота е, която се използва за дом." (Лао Дзъ)
"Не знаете ли, че сте храм Божий и Дух Божий живее във вас?" (І Кор.3:16)

Действия, постъпки. Да възлагаме и да приемаме творчески задачи. Да се трудим ползотворно. Да приемаме онова, което сме заслужили.

Трудности, проблеми. Да бъдем високомерни. Да (се) измамим. Да бъдем неплодотворни, критични, да задълбаваме в проблемите, вместо да ги разрешаваме. Да се отчайваме и отказваме пред трудностите.

Шансове. Да използваме градивно предоставените ни възможности. Да надскочим очакванията (си). Да се изявим, да се задълбочим. Да изследваме непознатото, да го открием в себе си, да припознаем и приобщим различното. Да превръщаме кризите в шансове. Да изследваме дълбините, за да покорим висините.

Въпроси. Как работата се превръща в удоволствие, а удоволствието – в работа? Чии задачи изпълнявам? На кого съм възложител? Труден ли съм за сътрудничество?

Периодът в декадата на Тройка пентакли (от 31 декември до 9 януари всяка година) е подходящ да разкрием и приложим онова, на което сме способни и за което сме сътворени.

Бъдете постепенни и последователни. Помнете, че "всички добри неща са три" и ги наричайте с истинските им имена.

Уважавайте йерархията на ценностите, авторитетите – чуждите и своя собствен. Допускайте градивна, възпитателна критика. Проявявайте Разбиране и търпение към привидните, формални различия и разминавания. Търсете по-високата опорна точка и се стремете към нея.

Повишавайте своята устойчивост – психическа, емоционална, мисловна, физическа. Учете се да трансформирате ниското във високо, тъмното – в светло. Вижте във всяко препятствие полезно предизвикателство, предоставена ви възможност за израстване, за преминаване на ново ниво.

Открийте твореца в себе си, осигурете му поле за изява. Стремете се да реализирате идеите си, да ги превръщате в думи, а думите – в дела. За да преподадете, и на себе си, урок по майсторство.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

РИЦАР МЕЧОВЕ

Изображение

Днес вашето желание да действате или просто агресивно настроение може да ви помогне да разрешите или задълбочите някакъв проблем, да улесни или да затрудни взаимоотношенията ви с другите. Притежавате всички необходими оръжия (и словесни) да помогнете или да навредите в определена ситуация, изискваща вашата намеса. В такъв ден е трудно да останете безпристрастни, тъй като от вас се изисква да действате. Могат да ви помогнат трезвото, ясно и хладнокръвно отношение, а да ви навредят прекалената агресивност, безкомпромисност и безпощадност.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :222

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ЧЕТВОРКА ЧАШИ

Изображение

Днес е ден, в който преситеност, неудовлетворение и неясен копнеж се преплитат, за да ви накарат да помислите какво всъщност имате, какво ви липсва и какво искате. Вашите неудовлетвореност и отегчение може да са привидни и повърхностни, но може да засягат дълбоки душевни пластове, да поставят началото на траен процес на търсене на ценности.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата

Изображение

ЧЕТВОРКА ПЕНТАКЛИ

10.01.2022 - 19.01.2022

Астрологично съответствие – Слънце в Козирог

Ключ. 4, Дълготърпение. Търпеливо да растем, като почитаме и съхраняваме създаденото дотук.

Идеи. Да отворим ума и сърцето си. Да се разкрепостим, без да губим устойчивостта и стабилността си.

Чувства, емоции, настроение. Търпение, издръжливост, постоянство, обективност, чувствителност, романтичност.

Мисли. Ценността е в цененето.
"Щастието не е в притежанието на нещо, а в умението да обичаме." (С. Н. Лазарев)
"Защото където е съкровището ви, там ще бъде и сърцето ви." (Лука 12:34)
"Защото на всеки, който има, ще се даде и той ще има в изобилие; а от този, който няма, от него ще се отнеме и това, което има." (Матей 25:29)

Действия, постъпки. Да ценим наличното. Да градим адекватна и здрава връзка с реалността, без да се съпротивляваме на естествената си нужда от промяна.

Трудности, проблеми. Да се привържем болезнено, да развием зависимости, да се фиксираме. Да се обезсилим, като бъдем неустойчиви, свръхуслужливи, консервативни, авторитарни, тиранични.

Шансове. Да бъдем пример и опора за себе си и другите. Да си тежим на мястото. Да улегнем, да бъдем зрели и отговорни. Да ценим, пазим и умножаваме даровете на съдбата. Да се научим да разпределяме ресурсите си, да споделяме, да се разделяме.

Въпроси. Кои са моите ценности? Умея ли да пазя границите си? От какво съм преситен? За какво съм ненаситен?

Периодът в декадата на Четворка пентакли (от 10 януари до 19 януари всяка година) е подходящ да укрепите позициите си и да умножите талантите си.

Заявете ясно времето и пространството си, защитете ги и ги използвайте пълноценно. Ценете онова, което ви е предоставено, обгрижвайте го, без да се оставяте да бъдете притежавани и зависими от него. Уважавайте формата, търсете интересни и оригинални формати и похвати, но отдавайте водеща роля на съдържанието и неговите цели.

Обновявайте се в своите познати и сигурни граници, не се насилвайте, избягвайте излишен риск, но и не спирайте собствения си прогрес за сметка на изчерпаното статукво, на "добре познатото зло".

Задълбочете и уплътнете изявата и присъствието си. Бъдете гъвкави и адаптивни, без да губите почва под краката си. Открийте истинската си стойност, истинските богатства в себе си, изразете ги и ги споделете по начин, достъпен и приемлив за вас. Усвоете и оценете умението да казвате истината, да отказвате и да приемате откази – с любов, уважение и доверие и към двете страни. За да откриете "реалността зад изменчивостта" и да се погрижите подобаващо както за нея, така и за себе си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :222

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

СЕДМИЦА ПЕНТАКЛИ

Днешният ден ще изисква от вас да проявите необходимото търпение, за да получите желания от вас краен резултат. Всяко евентуално забавяне и отлагане може да ви обезвери, да ви накара да загубите вътрешна увереност в успешния завършек. Желанието за бърза реализация обаче днес може да осуети правилното протичане на процесите, да насили естествения ход на събитията и да попречи проявата на оптималния краен ефект.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор