Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Тържеството мина прекрасно. Все още не мога да споделя снимки обаче.
Премерих и претеглих Алекс - висок е 130 см, тежи 25 кг, носи 34 № обувки.
Расте човЕчето! Напоследък пише по-правилно и ясно, и е започнал да чете почти гладко!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
zdravez

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от zdravez »

Нашето тържество предстои-на 06.04.2012г.Вълнението е голямо.Стихчетата ги знаем перфектно.Само трябва да измайсторим една маска на таралеж за "Приказният бал на буквите".Всяко дете ще получи като подарък книга, специално надписана и грамота.
vihrogonche, браво на вас!От известно време на нас хич не ни се пише и чете.Сигурно е от времето-все за игра мисли....или се прибира изморен от у-ще и ляга да спи.Но за сега нямам кой знае какви проблеми-звуковите модели си ги прави вярно без помощ, пише си домашните сам.Само краснописа в последно време го е занемарил, но като цяло е добре.По математика също нямам проблеми-справя се сам с текстовите задачи.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Учиха ли вашите първолаци по време на ваканцията?
Алекс писа, смята и чете в понеделник, вторник и сряда, в останалите дни - не му се получи :954
Сега смятам утре да го упражня за последно преди училището да започне отново, защото после нали ще е Великден и няма да го моря баш на самия празник, а в понеделник ще сме на гости при нашите и пак няма да стане номерът.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
zdravez

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от zdravez »

Лазаровден и Цветница бяха само за игра.Но понеделник, вторник и сряда писахме домашни.Наблегнахме на диктовките и писане в читателския дневник, защото след ваканцията ще трябва да го предаде на госпожата за проверка.Порешавахме и малко задачи, за да не ги забрави.Не ни се получи много с ученето през ваканцията, но е съвсем разбираемо-много му се играе с децата в това хубаво време. Е, това е от нас.От утре започваме училище-предстоят изходните нива, така че трябва да се стягаме....
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Какви изходни нива? :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
zdravez

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от zdravez »

По български(диктовка, звуков модел, йо или ьо, да съставят изречение от думи и т. н.), математика (отсечка, геометрични фигури, събиране, изваждане до 20 , текстова задача), и роден край.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

На нас нищо такова не са ни казали :1044 Ама от Министерството ли ще ги пускат тези тестове?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
zdravez

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от zdravez »

тук има примерни изходни нива: http://bglog.net/nachobrazovanie/29367" onclick="window.open(this.href);return false; Още преди ваканцията на род.среща госпожата каза че ще имат изходни нива по тези 3 предмета(нещо като поготовка за матурата след 4-ти клас).С тях ще се провери доколко всеки ученик е усвоил материала-оценката ще е точкова напр:18-20т.отличен, 17-15 т.мн.добър.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Благодаря ти, здравец, не знаех тези неща :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

След точно един месец нашите първокласници ще завършат първата си учебна година... изпитвам едни такива силни чувства... и все ми се плаче... :cry:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор