Моят дом е моята крепост

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Публикувай отговор
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от mari_ko »

Вер, шапка ти свалям!!! :326
Много работа си свършила и резултата е отличен.
:520 Ако някой пита, занимаваш ли се професионално? :1062
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

mari_ko написа::520 Ако някой пита, занимаваш ли се професионално? :1062
:1028 Кой пита? :221
djiq

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от djiq »

Вер, страхотно се е получило, поздравления за свършената работа момиче!

Следя темата отдавна, защото и аз мисля за разни подобрения, и като погледнах спалнята- онемях.
Какви точно оцветители за латекс ползва? Сама ли тонира или някъде ти тонираха латекса?
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

djiq написа:Какви точно оцветители за латекс ползва? Сама ли тонира или някъде ти тонираха латекса?
Привет Джия :)
По-тъмния ми го тонираха в магазина. Избрах цвета и понеже квадратурата е сравнително малка реших, че най-добре да не рискувам. Защото първо, че латекса е по-качествен (някаквъв гръцки) и после никога не бих докарала същия цвят сама (смесват се доста цветове ). А по-светлия го направих сама и беше лесно: 5кг кайсия на Боро май или на Леко+1 бурканче оцветител ОРАНЖ. :222
valrus

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от valrus »

Аууу,Верка,предстои ни освежаване на хола,точно тези цветове ми харесаха много.Може ли да ти открадна идейката? ;) Как се казват цветовете?
Ние спалнята я боядисахме в мляко с какако,стана страхотно,иначе предишните я бяха олепили в сини тапети,ужас,стените са ужасни,грапави,ама за шпакловка нямаше време моят мъж.
Сега остана хола и кухнята,чудя се къде да сложим тези цветове :1044 Ама как ме плениха ,да знаеш.
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Кради бе Валка, щом ти харесва :)
Нямам нищо против.
За по-светлия цвят горе съм написала как съм го получила.
А по-тъмния при нас се водеше L 132, но не знам къде ще ти го правят .... много е възможно изобщо да не се получи същото! Аз го наричам "Копривщенско червено", досущ е :954
Един съвет от мен, ако си решила да правиш стените по подобен начин: слагай тъмния нюанс на стената на прозореца и отсрещтната, а не обратното :524
Смятам, че епо-подходящ за кухня, отколкото за хол. Като, че ли в хола е хубаво да са малко по-убити .... , но това е строго индивидуално усещане. Последното е по-скоро мисъл на глас, отколкото съвет :329
Снимай и покажи после :923
Успех!
valrus

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от valrus »

Верка,толкова ме грабнаха тези цветове,аз също ги одобрявам за кухнята,но мъж ми вече е взел за там цвят"праскова".Иначе разбрах,че ти сама си ги месила.много добро попадение.Дай идея какво да вземем за хола,обичам по свежите цветове.Много искам оранжево,но мебелите са кафеви.А за снимането добре,но ставам банална,но не знам как да ги сложа,тя Чери ми обясни ,но нещо не ми се получи.Цял ден се занимавах с това и не стана.А за постелката за легло(думи нямам)разкош.
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Вале,
Оранжево и кафяво си отиват :524 С малко зелено или бяло и тук-таме розавко за освежаване хола ще ти стане бонбонче!
На мен тези цветове също са ми в хола ;)
Виж, така можеш да си представиш някои цветови комбинации и да ти дойдат идекйи :222 :
[img]http://www.mebelirane.bg/userfiles/image/25-11_03.jpg[/img]
[img]http://www.comfort.bg/interesno/1386/Image/03.jpg[/img]
[img]http://www.bgstroitel.com/content/artic ... age/07.jpg[/img]
valrus

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от valrus »

Верче,винаги ми помагаш :923 на мен глупачето :221
Комбинацията на картинките е убийствена,никога не съм предполагала,че кафяво и оранжево и зеленко биха си подхождали,евала!Сега остава и мъж да ги одобри,но той ме подкрепя много по разместване и цветове,дано и този път. :razz:
Искам и още нещо да те попитам,извън темата–в спалнята сме с южно изложение,на южната стена има голям прозорец,на източната стена е детското легло,на западната имаме малки раздвижени секцийки,а на северната е нашето.Главите са ни на изток и север–на малкия.Мислиш ли ,че съм спазила поне малко от фен–шуй :923 Обърках ли те,а? :222
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Не Валка :) не си ме объркала, но не мога да го проверя сега.
Можеш да погледнеш някъде по нета или в книжка за "Багуа и посоките". Там ще видиш най-добре цялостната ориентация на дома и коя стая в кой сектор (пари, здраве, деца и пр.) се пада.
Аз не смятам обаче, че това е най-важното.
Просто панелките са строени противно на всякакви Фън-шуй съображения :1062 и понякога е доста трудно да сменим местата на хола и банята например :221
По скоро разпределението в самата стая е по-важно: например кревата да не е срещу врата, "на течение", зад главата да имаш стена или някаква опора, да няма скрити или явни стрели насочени към кревата и др.
Това малко стана за другата темичка, но ако имаш конкретен въпрос за твоята стая можем да го дискутираме, за мен си е удоволствие :)
Ако искаш начертай нещата и го покажи да си говорим.
Айде, най-накрая да се научим да слагаш снимки и картинки ;), че ми писна да ти гледам празния аватар ;)
Като ми остане малко време ще ти пиша на лични.
Че какви съм ги замислила за днес, не знам дали ще ми стигне деня :fan
valrus

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от valrus »

Така е,най-важното е да се чувстваме добре в дома си(дори да не е наш). ;)
Знаеш ли защо ти писах тези неща,ами защото банята ни е до леглото, на което спим и няма абсолютно никаква възможност за преместване.Само посокат на главата е спазена и това да не е срещу врата или прозорец.
Ох,а за тези снимки все не ми остава време.Започна сама да търся нещо,ровя,чета и накрая очите ми компотясват и се отказвам.Друго е като някой до теб ти го покаже.Явно не ми се занимава :roll: ;) Няма да повярваш,но цяло лято пиша есета и съчинения на племенника,писна ми вече,а и с тази бременност избягвам престоя пред компа,за да не ме облъчва.
Много благодаря за това ,което правиш за мен.
Публикувай отговор