Обещано от Чери

Публикувай отговор
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ванчето »

Чери, много благодаря за инфото!
И горе главата, няма да се предаваш! Мисли, че с всеки изминал ден ще си по-добре и по-добре, болката ще намалява и ще си все по-близо до момента, в който отново ще си супер активна както обикновено!
Изпращам ти една много голяма и много силна виртуална прегръдка! :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Бъни написа:Чери, много благодаря за инфото!
И горе главата, няма да се предаваш! Мисли, че с всеки изминал ден ще си по-добре и по-добре, болката ще намалява и ще си все по-близо до момента, в който отново ще си супер активна както обикновено!
Изпращам ти една много голяма и много силна виртуална прегръдка! :922
Бъни, благодаря ти!!! Много! Ама М Н О Г О!!!! :940 :940 Ще съм най-щастливият човек, когато тук, точно тук напиша нещо от сорта: "Хора, аз вече ходя!" :954 :954 Ще го направя с най-огромния шрифт, с който форумът разполага. :mrgreen: :mrgreen:

Какво се случва при мене тази седмица?!? И така - бях си намислила да пробвам нещо, а именно да остана 3-4 дена на детокс по системата на Надя Петрова - става въпрос за следното:

http://www.buy-bg.com/14-dni-detoks.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Купих си книгата, изчетох я буквално 2 пъти в рамките на 1 седмица, заредих си почти всички необходими неща, за да отпочна този понеделник ииииииии.... си счупих кост на ходилото :1210 . Пълно безобразие. Не се отказах, обаче. Накиснах ядки за понеделник. Сложих семена и чия във вода, за да си ги добавям в салатите. Направих си първата ядкова майонеза в живота, първия дресинг за салата без бутилирани мазнини, първото ядково мляко, ядков пастет и т.н. Врътнах и изпих първото си зелено смути (още търся подходящата българска думичка, която да замести смути) ...... Пробвах се и с домашния шоколад. Направих го и втори път като го подобрих. Вече имам и едни "шоколадови" небивалици с остатъка от ядки от ядковото мляко. Всичко става и се получава, стига да имаш желание. И е вкусно. И засища. И те държи сит и буден, а не те приспива като мазната и тежка храна. Единственият проблем е, че има много въртяне в кухнята и безброй много придвижвания, които в момента са ми мнооооооого трудни. Да не говорим, че когато съм с две патерици....... дори и вилица трудно пренасям от едно място на друго, т.к. ръцете ми са заети да подпират и придвижват патерицата...... Да не говорим за това, че трябва да вземам чинийки, в които да слагам ядките с вода, после да ги премивам, след това да ги слагам в робота, да прецеждам млякото и т.н. малки въртележки, които в момента ми представляват голяма трудност :328 :328 . Издържах 2 от планираните 4 дена на този детокс. Ще продължа и ще пробвам, когато мога да си стъпвам на крака и да се обслужвам доста по-лесно. Но изводите са си изводи - много е важен вида на храната, която поемаме. Тя определя дори и настроението ни!!! На мен смутитата ми харесват, пък били те с киселец или с копър. :lol: :lol: Отивам да си врътна поредното. :lol:

Засега успявам да си задържа килограмите от миналата седмица - не съм мръднала от 67, което е добре. Мерки не съм мерила, но ииииии не виждам причина да го правя, т.к. знаете, че спрях да тренирам - до вчера де :1028 . В този период на обездвижване трябва да съм изключително внимателна с храната, т.к. много лесно мога да кача.... Ами това е. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещано от Чери

Мнение от Kleo »

Чери, вървя след твоите постове, чета те внимателно, следя те изкъсо какви ги вършиш, момиче, искам да ти рЕкна две-три думи, ако може и аз: С ТЕБ СЪМ :922 бързо се възстановявай и най-важното, продължавай да поддържаш този завиден тонус и това позитивно мислене!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Обещано от Чери

Мнение от cvety_rz »

С теб съм :922
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ванчето »

cchery написа: Накиснах ядки за понеделник. Сложих семена и чия във вода, за да си ги добавям в салатите. Направих си първата ядкова майонеза в живота, първия дресинг за салата без бутилирани мазнини, първото ядково мляко, ядков пастет и т.н. Врътнах и изпих първото си зелено смути (още търся подходящата българска думичка, която да замести смути) ...... Пробвах се и с домашния шоколад. Направих го и втори път като го подобрих. Вече имам и едни "шоколадови" небивалици с остатъка от ядки от ядковото мляко. Всичко става и се получава, стига да имаш желание. И е вкусно. И засища. И те държи сит и буден, а не те приспива като мазната и тежка храна. Единственият проблем е, че има много въртяне в кухнята и безброй много придвижвания, които в момента са ми мнооооооого трудни.

Но изводите са си изводи - много е важен вида на храната, която поемаме.
Чери, всичко това звучи чудесно, но както казваш наистина си е голяма занимавка ... На мен по някой път с едни кълнове ми е трудно да се справя. Но е факт, че за да си осигуриш "нещо качествено" трябва да отделиш време и си е трудно, не само когато ти е трудно придвижването, както на теб в момента. Аз за себе си мога да кажа де, не знам за другите... :1062 Още повече сега , когато и времето се оправи и децата искат все да сме навън. Не знам ти как успяваш да се справяш, но от мен имаш едно голямо :323 за синхрона, който си постигнала! Аз явно съм нещо малко неорганизирана... :1062
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

cchery написа:Ох, ща не ща, почвам си една хроника тук на периода с патерици :1139 - днес си ги купих ииии отидох до училище да си взема Бела. Разстоянието е ..... 300 м отиване и връщане :1210 . Но си е моят първи успех в това състояние. Много е трудно.. даже ужасно, но ще се боря.
Да продължа с хрониката от тази седмица :1062 . Ходенето с патерици беше увеличено на 1 км :955 :955 - няма такъв зор! Е, няма такъв зор!!!! Но аз нали съм тъпо упорита (а може би упорито тъпа :mrgreen: ) се напъвах. И понеделник и четвъртък изминах това разстояние наведнъж. Петък......., е петък, излязох от вкъщи без патерици :1081 :1081 . Не казвам, че това е правилно, но....... твърдя, че това е човешкото за мен :roll: :roll: ..... Вече трети ден си ползвам крака наместо патерица :plezya se и се надявам единствено да не разместя нещо. План максимум, а именно да карам кола в края на тази седмица, беше изпълнен - днес карах малко. Но смятам да задържа за поне още 10 дена тези позиви в мен - колата няма да избяга, пътищата - също. А за тези 10 дена кракът ми ще има възможност да зарастне още по-добре и да не ме е страх, че ще го разместя.

Тренировките ми - тази седмица съм тренирала три пъти - от колянна опора, от седеж и от легнало положение. От днес включвам и швейцарската си топка в обръщение, а вече имам и 2 гирички от по 2 кг..... така че нямам оправдание да не тренирам горна част - гръб, гърди, рамене, корем..... За седалището изпълнявам малко по-странни упражнения, но много по-важно ми е кракът ми да зарастне добре, а най-вече правилно и пълноценно.

Ами това е!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещано от Чери

Мнение от Cheva »

Браво ! Много се радвам за теб, Чери !
И ти пожелавам след някой и друг месец да имаш видими резултати и да ни ги покажеш! :)
Тренировки, тренировки, оле! :1062
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Cheva написа:И ти пожелавам след някой и друг месец да имаш видими резултати и да ни ги покажеш! :)
Тренировки, тренировки, оле! :1062
Eеееее, за да ви покажа някакви резултати, ако въобще ги има, не е зле да се снимам...... ама да видим кога. :)

Аз влизам да си се самоотчета :1062 - план максимум за миналата седмица беше добре изпълнен - вече карам колата спокойно - да с болка в ходилото, но търпима и без страх. Отделно от това карах и колело..... Стъпването с ляво стъпало с целия обем на движения, които притежава е факт на 90%..... има още върху какво да се работи. Но действам бавно и постепенно, за да няма отново неприятни изненади.

След "14 дена детокс" на Надя Петрова, прочетох "Оптималното хранене вече е лесно" на английския гуру в храненето - Патрик Холфорд. Хареса ми какво е написал (не и как го е написал де), но ...... цялата тази история с храненето е монета с 2 лица..... В крайна сметка за много хора Холфорд е нищо повече от продавач на хранителни добавки, много от които се произвеждат от собствената му фирма - в момента собственост на една от големите фармацефтични компании..... Така че, кое е правилно или не в нашето хранене май пак ще си остане решение на нашето собствено разбиране и вътрешно усещане.

Тренировките - продължавам със серията Инсенити на Ти Шон. Разбира се в подобрен вариант :) - няма как да правя скокове с клекове, но само клекове - вече мога (макар и малко). Няма как да правя и истински лицеви опори, но от коляно и от опора с швейцарска топка ми се получават нещата. Ако така добре се развиват нещата, след 3 седмици ще мога и да тичам, но смятам да го отложа до август - няма смисъл от бързане. Затова засега само статични тренировки ще си провеждам и плуване.

Килограмите ми стоят на 67, което е може би най-добрата новина за последния месец. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ver »

cchery написа:
Cheva написа:И ти пожелавам след някой и друг месец да имаш видими резултати и да ни ги покажеш! :)
Тренировки, тренировки, оле! :1062
Eеееее, за да ви покажа някакви резултати, ако въобще ги има, не е зле да се снимам...... ама да видим кога. :)
Аз тук не съм се "мешала" до сега ... ама ми се струва, че горното просто не може да е вярно :)
Как да ги няма?!
То и с просто око се виждат, това, че не си се снимала е най-малкият проблем :)
На снимките, които видях тук и там Чери е поне с 15 години по малка :524
Така, че има ги и са видими :326
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Ver написа:На снимките, които видях тук и там Чери е поне с 15 години по малка :524
Верка, кво пиеш? Че какво и ядеш? :1062 Имам да (те) черпя за тези думи по-горе...... :955 :955 Много, много отдавна не съм се чувствала....... малка и как пък чак сега видях какво си писала :1044 ....... Ами благодаря.... изведнъж ходилото ми зарастна мигновено и ми се прииска да скачам много и нависоко :221 . Благодаря ти!

Все пак аз си знам каква цел гоня..... и като я постигна един ден - верно ще покажа какво съм имала предвид :1028 .... Ама не се наемам да прогнозирам този ден в кой от животите ми ще е :1062 . Тази вечер с Момчил бяхме на арменски ресторант - така добре си хапнах, че отложих отслабването за пореден път :1140 .... Айде - от утре нов ден! :plezya se
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещано от Чери

Мнение от Kleo »

Какво хапнахте, ЧеритаС, с бай Момчил, в арменското ресторантче? :1211
Ние пък снощи с Хри бяхме в китайски, ммм, любимото ми - и омаахме една голяма шопска салата, огромна порция с ориз и три вида месо, обилно полети с по 500 мл бира :1211
Накрая така се надух и ми стана тежко и солено, че ометохме за награда и за десерт един шоколад Милка с цели лешници, та ... те разбирам де :1209
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор