АСТРОЛОГИЯ

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

"Разбира се, че ще пишем желания, макар,че Новолунието на 01.02.2022 г. във Водолей ще е под въздействието на шоковата терапия /квадратура/ на Уран от Телец. Точното Новолуние е в 7 ч. и 46 мин. в 13-ия градус на Водолей. Добре е да си напишем желанията до 13 ч. на 01.02 , защото Луната е без курс до 13 ч. на следващия ден, 02.02. Новолунието е в съвпад със Сатурн и в квадрат с Уран, асцедентът на явлението също е във Водолей - много силно подчертана водолейска енергия: непредвидимост, силно желание за свобода и независимост, креативност на творческата ни енергия. Уран и Сатурн са управителите на знака Водолей. Явлението ни предлага нестандартни обстоятелства и внезапни промени. Така,че желанията ни ще бъдат подложени на изменения, които обаче, ще зависят от самите нас - съвпадът Слънце/Луна е в първи дом, но ще са предизвикани от обстоятелства извън нас. Съвпадът на Новолунието със Сатурн във Водолей подсказва ,че ще трябва да се придържаме към установените правила и направените планове, за да можем да осъществим намеренията си. Предстоят ни вълнуващи дни до следващото спокойно Новолуние в Риби.

Сега да споделя нещо относно сбъдването на желанията. Към края на миналата година, в момент на ярост към забраните в социалната среда и неясните обяснения за самия ковид-вирус и ваксините, си казах : "Аман вече от глупости, да ме хваща това чудо, та да видя какво е!". Съвсем чистосърдечно пожелание. Ами вселената го изпълни!!! "Ковидясах", изкарах го по живо по здраво, без усложнения по време на боледуването и вече съм отново в ежедневието с прословутия "зелен" сертификат. Това ми звучи като свидетелство за обучение . "Браво" на мен!"

От Титания, от темата за астрологически прогнози в бг-мамма
:524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

8 ПРИЧИНИ, ЗАРАДИ КОИТО ХОРАТА ОТ ЗОДИЯ РИБИ СА НАЙ-ТРУДНИ ЗА РАЗБИРАНЕ :1216 :1216 :1216

Изображение

Като зодия Риби мога да ви кажа, че никак не е лесно да ни разбере човек. Но не си мислете, че не обичам себе си или своите приятели Риби. Напротив. И все пак всеки, който си има взимане-даване с човек от тази зодия, ще признае, че рядко знае какво става в главата му. Ако пък самите вие сте Риби, вероятно често ви се случва да се чувствате неразбрани...

Ето осемте причини, заради които Рибите са трудни за разбиране:

1. Рибите са 12-тият знак от зодиака.Те имат в характера си по малко от чертите на останалите 11 знака. Ето защо Рибите са в непрестанна вътрешна борба как да реагират. Което прави задачата да бъдат разбрани от останалите наистина трудна. Рибите често са нерешителни. Трудно им е да отстояват себе си, ако това крие риск да обидят някого. Приятелят ви, който е Риби, винаги ще каже "да", дори ако по-късно му се наложи да откаже. Което пък го кара да се чувства виновен. Тази вътрешна борба кара Рибите да се опитват да премислят всичко. В същото време обаче са ужасно импулсивни.

2. Рибите непрекъснато търсят предизвикателства. Рибите обичат новите неща. Лесно се отегчават, затова имат нужда да бъдат провокирани. Най-щастливи са, ако имат с кого да споделят този нов опит. Ако обаче сте прекалено здраво стъпили на земята, бързо ще се отегчат от компанията ви. А вие дори няма да разберете каква е причината за промяната в тяхното отношение...

3. Рибите са състрадателни и съпричастни. Познавате ли друг, който плаче на реклами?! Често изглежда, че състраданието на Рибите към непознати е малко в повече. Особено в днешно време. Но това всъщност е нещо хубаво. И напълно искрено. Особено ако в този момент имате нужда от човек, който да бъде състрадателен към вас... Нерядко поставят чувствата на другите пред своите. И това не е никак добре за тях, защото тогава остават да се тормозят със собствените си пренебрегнати емоции. Затова, ако в някакъв момент се затворят, замислете се – може би имат нужда да споделят емоционалния си товар, който са игнорирали, докато са ви облекчавали от вашия.

4. Рибите имат проблем с разграничаването на действителността от фантазията. По сърце Рибите са мечтатели. Те са под влиянието на Юпитер и Нептун, а последният отговаря именно за илюзиите. Рибите се хвърлят от една цел към друга, макар понякога тези цели да изглеждат просто невъзможни. Но не и за Рибите. За тях мечтаната цел е толкова реална, колкото и самата действителност.

5. Рибите обичат да остават сами. Не си мислете, че компанията ви не им е приятна. Просто имат нужда от усамотение. Ако за вас да сте сами в стая би било потискащо, за тях е добре дошло. Рибите обичат да се губят в мислите си, спомените си, плановете си...

6. Рибите са по-скоро интровертни, отколкото екстравертни. На пръв поглед са общителни, но изведнъж усещате, че започват да странят от останалите. Това е, защото интровертното в техния характер често взима превес и те имат нужда да се изолират от света около себе си. Рибите са душата на компанията, но в същото време се чувстват неловко, когато останат с хора, с които слабо се познават. Понякога това им държане изглежда като превзето.

7. Рибите защитават всеки. За тях "невинен до доказване на противното" е основно верую. Нищо чудно човекът, който за първи път го е казал, да е бил Риби.

8. Рибите понякога са прекалено чувствителни. Внимавайте! Думите или действията ви могат дълбоко да ги наранят, дори ако не го покажат веднага. С времето обаче ще усетите как все повече се отдалечават от вас. Не се чудете защо – направили сте нещо, с което сте ги засегнали.

автор: Илая Джоунс / elitedaily.com
превод: Gnezdoto
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Вече няма нито една ретроградна планета на хоризонта! Меркурий също тръгна директно от днес! Идва ми да пея и да се смея! ... Луната все още е в Риби. Следобеда ще се премести в Овен. :954 :954 :954 А и ... Олимпийските в Пекин започват днеска:

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Кратък астро-обзор за неделната вечер: :222

Водещият елемент е Земя - Марс, Венера, Меркурий и Плутон са в Козирог, а Уран е в Телец. Когато доминира Земята, всички ние сме по-практични, делови, прагматични, по-целенасочени и ориентирани към материята, успехите и парите. :524

Водният и Въздушният елементи са по равно присъстващи транзитно в момента. Нептун и Юпитер са в Риби, където са на трон, а Слънцето и Сатурн съвпадат във Водолей. Прекрасна творческа енергия се усеща именно заради това, че големият Бенефик Юпитер е в своите нежни владения във Водните Риби, и то в съчетание с Нептун, който също е във владенията си там. А съвпадът Слънце-Сатурн подпомага човеколюбието и приятелските връзки между хората, както и нестандартните идеи и различния подход към разрешаването на проблемите. :fan

Огнената стихия е представена единствено от Луната в Овен. Там тя е активна, амбициозна, смела и пробивна. Съвсем скоро обаче Луната ще се премести в Телец, с което атмосферата ще се промени коренно. Всичко ще стане много по-плавно, бавно и спокойно. А това ще се случи само след броени часове, а именно в 0.55 часа на 7 февруари, понеделник. Тогава Земята ще бъде представена от цели 6 от 10 планети, в Огнен знак няма да има нито една планета, а Водата и Въздухът ще са с по две планети. :222

Всички планети се движат директно, няма ретроградни планети. Луната е нарастваща. Аспектите между планетите са предимно хармонични. Откроява се бисекстилът Уран в Телец, съвпадът Марс и Венера в Козирог, и Юпитер в Риби. :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Усети се днес сутринта това облекчение, идващо от липсата на ретроградна планета в момента! Говоря за оперативката в работата ми, която си правим традиционно всеки понеделник. Общуването беше гладко и ползотворно, всички колеги взеха участие в дискутираните теми, никой с никого не се скара, абе изобщо - чудно! :954 Допълнително Луната вече транзитира в кроткия и муден, спокоен и търпелив Телец, с което още повече засилва Земния елемент. Просто реших да споделя малко личен опит.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Възлите на съдбата са в Телец и Скорпион: какви промени и изненади очакват всяка зодия :524

Усещате ли нещо във въздуха? В момента се случва едно голямо астрологично събитие, което ще определи курса за следващите 18 месеца. Това са възлите на съдбата, известни още като лунни възли. :524

Възлите не са нещо физическо, като планетите – те са две срещуположни точки в небето, които отбелязват мястото, където орбитата на Луната се пресича със еклиптиката на Земята (известна още като пътя, който изминава около Слънцето). И на 18 януари Северният възел премина от Близнаци към Телец, а Южният възел се премести от Стрелец към Скорпион – знаци, в които не са били от 2004 г. насам!

В астрологията лунните възли диктуват астрологичната енергия, с която ще работим през следващата година и половина. Възлите също задават знаците и значението на затъмненията, които ще се случат през следващите 18 месеца.

Просто казано, Северният възел представлява енергията, в която се движим. Това е мястото, на което не сме били преди, което отразява колебанието ни в постигането на целите си. Южният възел представлява чувствата от миналия живот, с които все още си имаме работа, както и навиците и емоциите, към които е лесно да се върнем, защото са ни добре познати. Намирането на баланс между тези две противоположни енергии е трудно, но необходимо, за да задоволим и двете части на нашата кармична съдба.

Когато Северният възел е в Телец, Южният възел се намира в Скорпион – противоположният знак на Телеца. Всъщност лунните възли работят като двойка противоположности, които се движат заедно. През следващите 18 месеца Северният възел в Телец ни позволява да работим по-умно, а не по-усилено и да постигнем финансовия просперитет, който желаем.

Да бъдем уверени в телата си и да отговаряме на собствените си очаквания ще изисква работа, но стига да дадем всичко, което имаме, тогава можем да се радваме на собствената си сила. Красотата, луксът и снизхождението ще надделеят, а сърдечните въпроси и романтичните ангажименти ще играят основна роля в живота ни. Време е да дадем 100% на нещата и хората, които обичаме.

Недостатъкът е, че можем по-лесно да проявим разочарованието и гнева си. Ето защо е важно да се успокоите, преди да се нахвърлите. Южният възел в Скорпион ще ни даде възможност да използваме интуицията си, за да ни напътства как да продължим. Просто бъдете мили и не реагирайте остро и припряно, когато сте ядосани.

Ето какво да очаква всяка зодия от Възлите на съдбата: :524

Из Една.бг, Какво да очаква всяка зодия от възлите на съдбата в Телец и Скорпион :524

РИБИ :524

Въпреки че сте свикнали да разчитате на интуицията си, откривате, че е важно да разгледате действителните факти, преди да формирате мнение. Това ще ви помогне да откриете съществуващи проблеми и да ги разберете въз основа на действителни доказателства. Не пренебрегвайте интуицията си, но не забравяйте да потърсите и повече информация.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Кратък астро-обзор за вторник вечерта, 8.2.2022 г.: :1216 :1216 :1216

6 транзитиращи планети в Земни знаци - Марс, Венера, Меркурий и Плутон са в Козирог, а Уран и Луна - в Телец. Практичност, прагматичност, устременост към работа, професионално израстване и кариерен успех.
2 транзитиращи планети във Въздушен знак - Сатурн и Слънце са във Водолей. Интелект, интересни идеи, желание за братство, сътрудничество, благотворителност, човеколюбие, хуманизъм.
2 транзитиращи планети във Воден знак - Юпитер и Нептун са на трон в Риби. Висока интуиция, емпатия, нежност, творчески изяви, стремеж към красота, съпричастност, романтика и безусловна любов.

Няма планета в Огнен знак точно сега. На представителите на Огнените знаци /Овен, Лъв, Стрелец/ им е тежко и трудно напоследък.
Няма и ретроградна планета в момента. Тъй като отскоро Меркурий и Венера се движат директно, като цяло се усеща едно облекчение в обществото.

Аспектите са предимно хармонични. Налице са два много интересни Земно-Водни бисекстила, тъй като са образувани от планети в едни и същи зодиакални знаци:
1. Марс и Венера в Козирог, Юпитер в Риби и Уран в Телец - любовните отношения са на фокус, едновременно са сериозни и духовни съюзи, подплатени и материално;
2. Меркурий и Плутон в Козирог, Нептун в Риби и Луна в Телец - професионалните връзки също излизат на преден план, като са включени ум, общуване, трансформация, интуиция и усет към парите.

Напрегнатият аспект е между двете Светила - Слънцето и Луната. Слънцето във Водолей и Луната в Телец квадратират неподвижно помежду си. Възможни са конфликти между мъжете и жените.

Утре, 9.2.2022 г., сряда, на обяд в 12.30 часа, Луната ще излезе от Земния неподвижен Телец и ще се премести във Въздушните подвижни Близнаци. С това цялостната психо-емоционална атмосфера рязко ще се промени в посока повече динамика, общуване, пътуване, обучение, образование.

Колкото до аспектите между планетите, квадратурата между Светилата се разпада, което води до душевно облекчение. В същото време бисекстилът, свързан с интимните връзки, остава валиден. А на хоризонта се появява друг хармоничен аспект - тригонът Луна - Меркурий съвпад Плутон. Ще ни се удава с лекота да изразяваме словесно емоционалните си състояния и желания, като това ще води до дълбока личностна трансформация.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Горният текст е мой, авторски, отпреди малко. :222

Докато долният цитат си е взет от Една.бг, раздел Астрология: :524

Церера навлиза в Близнаци, за да ни излекува чрез нови идеи и общуване :524

Изображение

Най-всеобхватният начин да опишем коя е Церера в астрологията, е Майката Земя. Тя управлява здравето, храненето, земеделието и като цяло универсалното подхранване, което прониква във всичко, до което се докосваме и което ни докосва. Символизира също така плодородието, преходите, които жената преживява през различните етапи от живота си, майчинството и силната енергия, с която са преплетени семейните отношения. Церера описва от какво се нуждаем, за да се чувстваме подхранени в този живот, и как подхранваме хората около нас.

Церера в знака на общуването (Близнаци) придава на възпитанието интелектуално предимство. Теориите, свежите идеи и въпросите са насърчени и е отлично време за писатели, изследователи, студенти и или за всеки, който иска гласът му да бъде чут. Всички се настройваме към лечебната енергия, когато общуваме здравословно, споделяме чувствата си и сме продуктивни.

Тук подкрепата от Вселената се изразява чрез учене и реагиране на наученото. Това е активен процес - обмен на идеи или търсене на нови идеи. Интересната история или концепция заживява свой собствен живот по пътя, който това разположение постеля. Церера ни учи с общуване, комуникация, говорене, слушане и обмен на информация.

Тъй като Близнаци са свързани с множествеността, този транзит също така показва, че има повече от един начин да установите или подкрепите нещо, някого, или себе си. Ако А не сработи, опитайте с Б или В: експериментирайте. Не само защото ще пожънете успехи от това, но защото е възможно този астероид да не ви даде друга опция.

Церера също се свързва и с неизбежните цикли на подемите и спадовете. В Близнаци тя ви насърчава да избирате: да подхранвате това, което вече не е в живота ви, или да изберете нещо, което е живо и е пред вас?

Процесът е различен за всеки и не може да се прибързва. Но ако ви е било трудно да преодолеете загуба, този транзит може да ви покаже, че има алтернативи. Близнаците ни учат, че винаги има нещо ново някой, който ще отвори очите ни - просто трябва да се огледате.

Това поражда и възможността за бързи "прераждания" на различни идеи, мисли и процеси на комуникация. Близнаците се движат бързо през пластовете на Космоса- една концепция може да блесне и да загасне, за да бъде заменена от друга блестяща концепция. Бъдете гъвкави и им позволете да идват и да си отиват. В крайна сметка ще откриете такава, която ще ви допадне и ще работи.

Най-добрият начин за действие е да задаваме обмислени въпроси и да формулираме внимателно отговорите си. Не можем да принудим някого да научи нещо, което не е готов или не желае да научи. Също така не трябва да омаловажаваме другите, ако техният избор или възгледи се различават от нашите. Следователно диалогът се превръща в лечебна практика, а разговорът - в средство, което има възстановяващ характер.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Пълнолуние по оста Лъв-Водолей, из Една.бг, интересна статия - цък! :524

РИБИ :329

Това пълнолуние създава предпоставки за всякакви забавни изненади, Риби, така че не се шокирайте, ако плановете ви се разминат с графика и се наложи да съставяте маршрут в движение! Бъдете отворени за промени, докато се занимавате с обичайните си дейности, и помнете, че когато си позволите да работите в синхрон с Вселената, всичко е възможно.
:1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

ОТ ПЪЛНОЛУНИЕ В ЛЪВ ДО НОВОЛУНИЕ В РИБИ 2022 г

февруари 12, 2022 by astro-titania

Изображение

Преди точното Пълнолуние имаме три дни , от 13.02 , през които нарастващата Луна започва опозиция с планетите , при което се създава напрежение в емоционално отношение. Ставаме припени, прибързани, умът не работи качествено, емоциите са на първо място , т.е действаме прибързано, а не обмислено. На 14.02,понеделник, е прекрасния български празник Трифон-зарезан , празник на лозарите и виното. Някои считат този ден и за деня на влюбените. Няма лошо – вино и любов , добро съчетание. На този ден в 3ч и 18мин Селена , Бялата луна /най-близката точка от орбитата на Луната около Земята/ навлиза във Водолей за следващите ок. 7 месеца и ще пропуска позитивните енергии от Космоса към рождените и транзитните планети в този знак. Около 8ч самата Луна в последната декада на Рак преминава във фаза „пълнолуние“, застава срещу съвпада Меркурий/Плутон в Козирог и създава неприятна и потисната емоционална среда, която може да произведе и вредни влияния върху по-лабилните хора. Напр. недоволства, плач, излъгани очаквания, провалени планове.Около 13ч и 18мин пълната Луна ингресира в Лъв , запалва огъня в нас и желанието за лична изява е налице. В 23ч и 54мин Меркурий преминава във Водолей, откъсва се от тежкото влияние на Плутон и в следващите дни ще започнем да връщаме креативното си мислене. На 15.02, вторник, ще имаме напрежение между знаците Водолей, Телец и Лъв, което ще се отрази зле на рождените планети в Скорпион ,особено втора и трета декада. Не е добър ден.

И така стигаме до 16.02,2022 г. , 18ч и 57мин, когато е точното Пълнолуние в Лъв в 28-ия му градус за тази година. Но малко преди това, в 16ч и 28мин Марс е настигнал Венера в 17-ия градус на строгия Козирог. Затова денят на любовта ще е този и пълнолунието в Лъв /знак на любовта/ ще прибави своята изгаряща страст. Любовната сила ще е за онези двойки, които търсят дълготрайни отношения, опиращи се и на отговорност към другия. Създадените нови партньорства от всякакъв характер ще са кармични и продължителни. Пълнолунието няма главни аспекти с други планети, но образува точен Голям кръст с Лунните възли с Телец/Скорпион. Това ще ни подскаже да не предприемаме рисковани действия, защото последиците ще са продължителни. Затова на този ден е добре да сме сред приятна обстановка и с хора, които обичаме или поне харесваме, дори и само като приятели. В 22ч и 43мин Луната преминава в Дева и емоциите ни ще придобият конструктивен характер, т.е ще бъдат подложени на щателна преоценка и насочени към земните ни дела. Напрежението обаче ще е със същата сила, защото в следващите два дни Луна в Дева ще е в опозиция на планетите в Риби Юпитер и Нептун, но ще прави и тригони към Уран в Телец и към трите планети в Козирог – Венера,в съвпад с Марс и Плутон. Затова,считам,че 17-ти и 18-ти ще са добри дни с приятна земно-водна енергия, даваща ни възможност да отхвърлим много работа, да започнем реализация и да стъпим здраво на краката си след бурното Пълнолуние.

На 18.02,петък, в 18ч и 44мин Слънцето напуска неподходящия му знак Водолей и ще отиде на водни релаксиращи процедури в Риби. С други думи ще имаме цял месец да творим, пък било и пясъчни кули, т.е идеи,които няма да се реализират , но ще ни заредят с оптимизъм. Планетите преминаващи през този знак ще изпитат благоприятното влияние на Уран в Телец. Дори сега Юпитер в Риби е в идеален сексил /60 гр., даващ възможности и реализация/ с него – внезапни идеи ще ни донесат просперитет в близките няколко месеца особено във финансовата тема. Това е и аспект на свобода , пътуване, движение, късмет, настроение и премахване на негативни ограничения в социалната среда. Този аспект действа още от 05.02 и ще продължи до 05.03. През нощта на 19.02 Луната излиза от фаза „пълнолуние“ ,започва да намалява и ок. 6ч навлиза във въздушните Везни , като прави приятен тригон с Меркурий във Водолей. Следващите 2,5 дни ще са подходящи за срещи, разговори и подписване на сериозни споразумения. Нещата ще се случват леко с взаимно разбиране. В понеделник,21.02, ок.11ч Луната навлиза в неподходящия й Скорпион и ставаме подозрителни, но някак готови да простим, защото започват благоприятните й аспекти с планетите в Риби и Козирог,но и напрегнат квадрат с тези във Водолей,като и опозиция с Уран в Телец. Това е една плетеница от взаимодействия между планетите, позитивно и негативно ще се редуват и ще ни предоставят поредната динамика до Новолунието в Риби. Единствената причина да дам позитивна оценка на дните до това събитие е, че положителните аспекти са повече , а пък негативните ще приемем като двигател и начин за преодоляване на трудности. Марс и Венера продължават своя валс на любовта в Козирог , те ще са заедно до края на м. март, като на 07.03 ще преминат във Водолей. За този съвпад можете да прочетете отделна статия в сайта. На 23.02 намаляващата Луна ще е в съвпад със своя Южен възел в Скорпион и може да ни споходят неприятни спомени от миналото. Но около 16ч те бързо ще се изпарят , защото Луната ще навлезе в огнения Стрелец, където всичко минава и лошо не остава. Разбира се,това е ден на фаза „последна четвърт“ на Луната /квадрат със Слънцето в Риби/, когато ще се почувстваме емоционално нестабилни и са възможни противоречия и откровени скандали привечер.

Денят за помирение е 24.02,четвъртък,ден на Юпитер, ок. обяд. Луна в Стрелец, Меркурий във Водолей, Юпитер в Риби и Уран в Телец са оформили особена конфигурация, която дава едно необяснимо вътрешно напрежение във всеки човек в добра околна среда. Няма да пропуснем ползите на този ден, ако мислим за бъдещето и успеем да измислим няколко варианта по темите,които занимават ума ни. Същият по характер е и 25.02,петък, като в 18ч и 40мин Луната ще премине в деловия Козирог. Следващите два дни,макар и почивни, ще са наситени с възможности за реализация на планове, може и ремонти у дома. Или пък приятни разходки в планината. На 27.02, неделя, ок. обяд е добър момент за създаване на съдружия и вземане на добри решения за много време напред. Любовта и сериозните отношения са на преден план, придружени от известна доза ревност и подозрение, поради близостта на Плутон до съвпада Луна/Марс/Венера в Козирог. Приближаването на Марс до Плутон води до създаването на взривоопасна ситуация в пряк и преносен смисъл, но присъствието на строгата укротителка Венера ще доведе до намаляване на напрежението чрез дипломация, спазване на правилата и законите и придържане към правилните начини на поведение. Този четворен съвпад на Луна,Марс,Венера и Плутон в Козирог е чист финансов аспект на големите държавни и корпоративни пари. Този съвпад прави положителни аспекти към Лунните възли в Телец/Скорпион /също може да прочетете отделна статия за тях/. Затова този ден ще е от рода „Ден година храни“- възможно е да падне и някой джакпот от хазартни игри. Вечерта на този ден в 20ч и 36мин малката Луна преминава във Водолей и емоциите придобиват свободолюбивия, ексцентричен и необясним характер на знака. На 28.02,понеделник,последния ден от месеца и ден на Луната, самата тя навлиза във фаза „новолуние“ след обяд ок. 15ч. До вечерта може да се окажем във вихъра на непредвидени срещи и събития, но какви – ще зависи от рождения хороскоп на всеки.

Започва съвпада на Слънцето с Юпитер в Риби и секстил с Уран : изключително благоприятна ситуация за изразяване на творческите ни възможности. На 01.03,вторник, ок. обяд слабата Луна е в квадратури със своите възли , не е добре да предизвикваме кармата,но е възможно да бъдем въвлечени в нея от близкото обкръжение и семейството. В 22ч и 54мин тя ингресира в Риби, балсамична, тиха,приемаща близките и света с всички несъвършенства. Чистим дом, душа и всичко,което ни пречи в живота. Луна в Риби е жертвоготовна, затова е възможна „чистката“ на пречещи ни хора да бъде отложена за след два дни. На 02.03, сряда, в 15ч и 35мин прекрасно Новолуние в 12-ия градус на Риби в съвпад с Юпитер, секстил с Уран,силни творчески аспекти с Лунните възли. Това е и момент на още точни съвпади : Венера,Марс и Плутон в 27-ия гр. на Козирог /силен за активни или агресивни действия , но който започне такива, без да оцени присъствието на Венера,ще си навлече гнева на Вселената/; Сатурн с Меркурий в 19-ти гр. на Водолей /целенасочени креативни преговори за начини на управление на каквото и да е/. Три близки съвпада на планетите с позитивни аспекти – това е начало на поставяне на край на напрегнати и угнетяващи ситуации. Активната положителна позиция на Уран към Новолунието може да даде изненадващи решения на мъдри хора. Това Новолуние в Риби ще ни даде едномесечен отдих , пренасочване на ум,сили и възможности към създаване на благоприятна среда за близките и за самите нас, както и за търсене на креативни решения за бъдещето. Считам, че дните от Пълнолунието в Лъв, което ще ни зареди с лична енергия до Новолунието в Риби,което пък ще ни даде старт да изявим себе си творчески, ще са по-спокойни и ще ни дадат добра енергия.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор