Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от Kleo »

При Алекс всичко мина много спокойно, плавно и успешно. Той от 2-годишен се адаптира чудесно в колективи. Първо в яслата (заобича я на втората седмица!), после в детската градина, а сега и в училище - всичко е наред, пу-пу! Какво по-точно те интересува, Марулке? :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Булка Марулка

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от Булка Марулка »

Честно да ти кажа по-скоро съм наплашена. Даже не знам какво ме интересува още. Не мога да го синтезирам. От всякъде просто се сипят едни обяснения кой кого бие в училището, кой на кого краде парите, кой на кого взима яденето ... ей тези неща ме плашат страхотно. По-скоро имам чувството, че ще го пратя на бойно поле пълно с врагове, от колкото на училище.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от Kleo »

Явно си наплашена и сама си се филмирала. :1044
В училището на Алекс не се случват такива неща, а ето, че първият срок вече мина и си замина. Напротив, той там има другарчета, приятелчета, с които играят в междучасията, канят се на рождени дни, показват си новите играчки, говорят си и т.н. Е, между момченца понякога е неизбежно някое и друго сборичкване, но нищо сериозно, слава Богу! :)
Представяй си положителни неща, от теб зависи да си създадеш позитивен образ и нагласа относно училищния живот, и после да я предадеш и на детето си. С теб съм, пиши винаги, когато искаш да споделиш тревогите си. Ще бъда насреща да те успокоя :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
мама на мария

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от мама на мария »

Ау,колко хубаво,да има темичка и за мамите,и да си споделяме.Аз имам момиченце на 2г.10м.,казва се Мария.За сега върви доста кротичка и умна.Тук май трябва да я похваля,че вече разпознава цялата азбука а и числата от 1 до 10.От къде тия мераци за учене незнам,но лично аз нямам амбицийте да я правя нобелов лауреат.Но живота по нататък ще покаже,на къде ще тръгне.Иначе имаме проблеми с яденето.Нещо хич го няма апетита.все още си стоим на 11кг.,а м.май ще направим 3 годинки.
За училище още ми е рано да мисля,но пък ще ви следя и ще трупам знания.
Целувки на вашите дребни слънца. :329
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от bubalina »

Елисче, чудесна тема си започнала!!!
Обещавам много скоро да се включа и аз :954
И се подгответе всички мами да ви засипя с въпроси!
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от ellis_stoyanova »

Здравейте и от мен,малко бях позачезнала,но сега съм тук много се радвам че темичката ни има раздвижване :329 добре дошли на всички и щ еПОМОЛЯ ЧЕРИ ИЛИ БУБЕТО-виждам че е МОДЕРАТОР тук ако могат да поправят заглавието може би на нещо от рода "НАшите деца-от 0 до ЗАВИНАГИ...." :955 замислих се че когато станеш родител проблемите и въпросите не се изчерпват до към 3-тата годинка например,а напротив,всяка възраст си остава униклна със своите си нужди и колкото и да порастват децата ни те си остават...ами ДЕЦА за самите нас.......
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от Kleo »

Елис, аз пък приемам темата като уникално посветена на децата от 0 до 3 годинки, и на родителите им. Дори децата да са на вече много повече години, всяка от нас може да види тази възраст в ретроспекция, да си спомни важни неща и да реши да ги сподели тук. По същия начин могат да се пуснат теми за децата от 3 до 6 години, за децата в училищна възраст и т.н., както си решим ние самите в движение :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от bubalina »

Елис,и аз мисля така да си остане темата-чудесно звучи-от 0 до 3г. :954 :954
Съгласна съм с Вихрогонче-всичко зависи от на самите ;)
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Нашите деца-от 0 до 3 годинки

Мнение от ellis_stoyanova »

Ех,темичката ни тотално заспа :roll: Използвам възможността именно тук да пожелая успех на Гери(Булка Марулка)и скоро да ни зарадва с добри новини :923
Аз исакм да споделя нещо относно захранването,на 6 месеца правихме стандартните изследвания на кръв и се оказа че според докторката хемоглобина е нисък,110,което според мен е добре за бебе,но не това е важно в момента,аз разбира се като една съвестна( :1069 )веднага се заех да поправя нещата,започнах ме да готвим всеки ден месо,един ден чисто телешко,един ден черен дроб-телешки,и понеже ми се виждаше много всичкото това месарлище,реших да разнообразявам със супа от спанак през ден,като слагах и коприва,след което в доста форуми прочетох,че копривата я включвали в захранването доста по-късно :roll: :1044 така и не ми стана ясно защо,след като в нея има толкова много ценни вещества,моето дете за сега си обича "супа от тревица" :1069 както казва каката,че и тя покрай малката е "принудена"да папка :fan ,а днес дори за първи път застроих чиста супа,само от коприва с яйце и кисело мляко(киселото мляко също въведох в началото на миналия месец :roll: ),да ви кажа имам малко притеснения за яйцето тъй като най-малкото не е домашно,нопък оставих супата да кипне и повря още малко със застройката,а после се изяде с голям кеф :222 ,което разбира се беше за мен най-голямата гордост.Друго което ми прави впечатление е,че много родители не дават ядки на децата си,най-вече заради това че са силни алергени предполагам,а както и мед,ние на Анджи и дадохме мед още около първата годинка,като подхождахме много внимателно разбира се и в началото давахме помалко,а орехи започна да яде,когато вече имаше зъбчета за да дъвче и прояви интерес към ядките,като също в началото дадох съвсем малко,сега гледам да има орехчета в купичка винаги на масата на ред с плодовете за да си хапва винаги когато и се доядат,смятам че когато детето проявява интерес към някаква храна не трябва да се ограничава,стига разбира се възрастта да го позволява,наясно съм че немога да дам на почти деветмесечното си бебе орех ;) ,но не приемам тоталните забрани.Другото ми наблюдение,поне с моите деца,е че почти никое от децата не одобрява "на първо четене"киселото мляко,и с двете ми трябваше поне около седмица за да свикнат с вкуса(време доста по-дълго от останалите храни),но сега си хапват без проблем,започнах да правя и следобедния крем с 1/2 вода и 1/2 прясно мляко,като за сега няма проблеми,а се харесва дори повече ;) та...това са натрупаните наблюдения от последния може би месец,смятам че всичко е много индивидуално,както децата ни са различни,но всяко едно мнение е от значение :329
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Публикувай отговор