Личен дневник - cchery

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Закъдето кажете, аз ще съм там! Но може би не сега още януари-февруари, а някъде през март? Да се запролети малко, а? :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Имейлът от днес на обяд, който ме разплака:

From: Momchil Donev
To: Ani
Sent: Friday, January 18, 2013 6:32 AM
Subject: Arizona Dream

http://metsababa.net/arizonadream/

Да се гледа със звук!

Още 1 ден остана...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

И аз бих се разплакала, ако получех такъв имейл, Чери :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от droidd »

cchery написа:Още 1 ден остана...
:922 :524
И повече такива имейли......даже от съседната стая :222
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

droidd написа:
cchery написа:Още 1 ден остана...
:922 :524
И повече такива имейли......даже от съседната стая :222
присъединявам се към благопожеланието :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Аз на масовите протести от българската пролет е вероятно да не изляза, защото не искам да мисля масово и да бъда част от масовката! Ето част от нещата, които искам за моята революция. Според мен трябва да почнем с грижи за оздравяване на българското село и на здравето на нацията! Мислим в момента как са ни високи цените на тока и всичките доставчици на битови услуги, но сещаме ли се какви суми даваме за храна и здравеопазване?! Не са ли те основното перо в нашите разходи?! Не смея да съм толкова оптимистична, че трябва да развиваме промишленост в страната - имаме природни дадености и ресурси за нещо по-различно, но имаме ли желание?!


МОЯТА РЕВОЛЮЦИЯ

1. ДА ВЪЗРОДИМ БЪЛГАРСКОТО СЕЛО - лично за мен тук се крие истината за развитието на държавата ни. Като територия и природни ресурси сме твърде малки и ограничени - толкова, че евентуално можем да се самоиздържаме, но не и да развиваме металургия и тежка промишленост. Вместо това имаме 4 годишни времена, много полета, равнини и низини с чернозем, богатство от води - подпочвени и реки! Дори и планините ни имат ресурс, където могат да се отглеждат билки и подправки, картофи и царевица и т.н. Защо е този напън да се развива БИЗНЕС и САМО БИЗНЕС(да се разбира промишленост и търговия)?! Може би се има предвид и селско стопанство, но от новините, на които се наслушах чувам само и единствено за промишленост?! Защото, струва ми се, е по-лесно отколкото да се наведеш и заровиш ръката в черната земя и чак след 3 месеца да имаш резултат от труда си!

За какво се тъпчем всички в града, особено пък хората без каквото и да е техническо или специално образование?!

Моят отговор - първо, защото изгратихме тотално негативно отношение към думата селянин и тук не малка вина имат софиянци, пловдивчани, варненци и т.н. жители на големите градове в страната!!! И да ми се разсърди някой, този път няма да обърна внимание - ЗАЩОТО за последните 8 години откакто съм в София бях наречена селянка и дивачка безпрой пъти и винаги с цел обида от онези взели се насериозно за кореняци граждани - първо поколение деца на слезлите от планините шопи.

Второ - защото кърската работа е доста тежка и най-важното с непрекъсваем годишен цикъл - говоря за поне 10 месеца в годината, в които културите се отглеждат!

Трето - защото вече по селата не остана инфраструктура - нито детски градини, нито училища, нито свястна канализация! Да не говорим за несъществуваща такава - газификация, пътища и комуникации и сигурно още много!

Четвърто - ЦИГАНИТЕ - ето го моят най-сериозен проблем, за да не тръгна към село!!! Няма да мръдна, докато проблемът с циганите и тяхната престъпност не бъде решен - първо на високо държавно ниво, а после на местно! Като най-първо от решенията за този проблем аз виждам СПАЗВАНЕТО на закона за закрила на детето, според който правенето на секс с малолетни е престъпление - с две думи, когато раждаш на 12 се водиш жертва на престъпление и партньорът ти се наказва - и никакви юруш-кампании, че това е част от етническите традиции на циганите да не минават! Тези хора не знаят къде се намират - държава, език, образование!!! Да не говорим за работа, реализация и социална комуникация!! Дори и с риск да стане скандал в ЕС, този въпрос трябва да се реши в България, защото много хора си отидоха - изнасилени, пребити и направо убити от тези вандали - хрантутници и висящи по социалните структури човекоподобни!

Пето - липсата на добре уредена правно-нормативна база, която да дава възможност човек да работи дистанционно! Тази идеа нито е популярна, нито е добре подплатена със закони, нито пък е привлекателна за който и да е работодател!


2. СЪЗДАВАНЕ НА УСЛОВИЯ ЗА ПОЧАСОВА РАБОТА НА РОДИТЕЛИ С ДЕЦА ДО 7 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ
, т.е. до започване на училище - знаем, че това са жени в най-силната си възраст, такива, които искат хем да гледат децата си, хем да работят на 4 или 6 часа, докато детето е на някакъв полу-дневен пансион! Може би тогава ще отпаднат глупостите със задължителната ЦЕЛОДНЕВНА забавачница от неонаталното отделение на родилните!!! :126 :126 :126


3. ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ИМУНИЗАЦИОНЕН КАЛЕНДАР В СТРАНА - това е част от проблем №4 за мен - а именно ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ за милиарди с ефективност за стотинки! Този календар трябва да се преразгледа на всяка цена от специалисти, които представляват минимум двете гледни точки по въпроса! Не мислите ли, че е време да спасим децата си?!

4. БЪЛГАРСКО "ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ" - одит на средствата за здравеопазване, които са потънали към болнични заведения за последните 10 години. Изграждане на единна система за ранна и въобще профилактика на социално-значимите заболявания - ПИСНА МИ ДА ГЛЕДАМ, СЛУШАМ И ЧЕТА за болни от рак деца или родители, които бавно умират, защото НЯМА ПРОФИЛАКТИКА и СКРИНИНГОВИ ПРОГРАМИ в тази страна, да не говорим за средства за лечение!НЕКА НЯКОЙ, КОЙТО Е ЧАСТ ОТ ТОЗИ ФОРУМ И Е ПОПИВАЛ ОТ ОПИТА НИ ТУК, МИ КАЖЕ, ЧЕ НЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА НЕ ДАВАШ ВСЕКИ МЕСЕЦ ПО 40 ЛВ ЗА АБ и още толкова за имуностимуланти и витамини?! Ще спра да пиша завинаги тук и където и да било!!!

5. ОБРАЗОВАНИЕ - тук даже няма и да пиша нищо..... ПРОБЛЕМИ ИМА И ОЩЕ КАК!!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от droidd »

Ани, твоята революция е и моя :524 :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

droidd написа:Ани, твоята революция е и моя :524 :922
Уф, слава Богу, Дидка, тъкмо си мислех, че почвам да полудявам! :???: :???:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,чак сега успявам да прочета дневника ти изцяло,знаеш защо,но искам да кажа колко силно впечатление ми направи написаното от теб,толкова вярно и същевременно ми се струва трудно изпълнимо в близките .....10-15 години,освен всичко останало,в което те подкрепям,аз самата мога да кажа,че съм готова и искам да живея на село,незнам на този етап това как би се осъществило,но мисля в тази посока,просто защотото неискам децата ми да играят в мръсния град,на тротоарите,засипани с коли,искам да ядът свежи плодове и зеленчуци,искам аз да се грижа за тези плодове и зеленчуци,искам да имаме красиво и устроено село и честно казано не ме е страх да ме нарекът селянка,напротив,бих се гордяла ако постигна поне среден стандарт на живот именно на село
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:Чери,чак сега успявам да прочета дневника ти изцяло,знаеш защо,но искам да кажа колко силно впечатление ми направи написаното от теб,толкова вярно и същевременно ми се струва трудно изпълнимо в близките .....10-15 години,освен всичко останало,в което те подкрепям,аз самата мога да кажа,че съм готова и искам да живея на село,незнам на този етап това как би се осъществило,но мисля в тази посока,просто защотото неискам децата ми да играят в мръсния град,на тротоарите,засипани с коли,искам да ядът свежи плодове и зеленчуци,искам аз да се грижа за тези плодове и зеленчуци,искам да имаме красиво и устроено село и честно казано не ме е страх да ме нарекът селянка,напротив,бих се гордяла ако постигна поне среден стандарт на живот именно на село
Ами - да, и мен не ме е страх да ми кажат селянка. Имах възможност да се убедя с очите си какво е да си селянин в Англия!!! Повярвайте ми, кофтито в тази страна е да се гъчкаш в големия град, с квартали-свърталища на наркопласьори, престъпници и убийци. А селата им са китни като пролетни букети - чисти, подредени и спретнати къщи..... Това ми е една голяма мечта!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор