ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
татяна и.

ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от татяна и. »

МОЕТО ДЕТЕ Е НА 2Г И 3 М.За една година направи 4 ангини,през период от 4 месеца.Две от тя лекувах ме с компрес от извара ангин хил.температура имахме около 38 38/5 за два дни давах сминдух беладона . другите две ангини започнаха без никакви видими симптоми вдигна рязко температура като краѝниците бяха ледено студени и на двете получи ф.гърч бяхме приети в болница лекуваха ни с АБ Пихме опашката след АБ.ЗА Ф.ГЪРЧ ни назначи детския невролог конвулекс 2*3мл.за период от 1г.Ходихме и при друг невролог тои назначи пак конвулекс за период от 6м.3*2.Каза че детето било по активно и друг пепарад за профилактика на фибрилен гърч нямало имало депакин но децата не го пиели.правиха му и ЕЕГ което е нормално без нарушения.моята молба е да ми кажете какво да направим с тези ангини може ли СЕПТИЛИН сироп.И може ли друга профилактика на гърча без този конвулекс. :940 благодаря ви
.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от cchery »

Здравей, Таня. Много ми е трудно да ти дам съвет за фебрилните гърчове. Детето на мои много добри приятели получаваше такъв и при 37,1 градуса!!! На тях им изписаха депакин и малчо го пи 2 години. Тази пролет постепенно го изключиха и не сме говорили дали и как се е отразил препарата, защото сама разбираш, че темата е деликатна и неприятна. Докато детето приемаше депакин, температура е вдигал, но гърч не е правил. Неврологът е казал на родителите, че това състояние се преодолява до към първи клас. Излагам ти само фактите, защото нищо не мога да посъветвам.

Що се отнася до ангината, там имам повече опит, но гледам, че и ти се интересуваш. Препоръчвам ти да прочетеш:

1. Темата за имунитета и в частност съветите за гаргари. Лично за мен имено гаргарите са най-силното оръжие при ангини, защото премахват механично гадинките, при това не се чака с часове да се резорбира някакво лекарство, както е с АБ или друг препарат.

2.10 начина да предпазим детето от простуда

3. LACTOBACTERIUM BULGARICUM срещу ангините

Доколкото съм наясно, фибрилните гърчове се дължат на това, че мозъкът има силни възбудими процеси, а няма подтискащи такива. Таааа, ако това е механизма, значи трябва да се въздейства в тази посока, но наистина не знам как. Единствено за засилване на имунитета се сещам.

Въобще не знам колко полезна съм била, но ти желая от сърце да се справите проблема час по-скоро! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
татяна и.

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от татяна и. »

Мерси много за съветите. :328 главата ме боли.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от cchery »

татяна и. написа:Мерси много за съветите. :328 главата ме боли.
Таня, колкото и нелепо да ти звучи, но........ няма детска болест, от която майката да не я боли глава. Теб те притесняват фибрилните гърчове, друга майка ларингитите, трета честите гнойни отити, четвърта...... нещо много по-тежко. Няма да продължавам, но съм сигурна, че и така разбираш. Кажи с какво мога да ти помогна и ще се постарая :923 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
татяна и.

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от татяна и. »

Може ли да ми препоръчаш добър хомеопат в Варна.Защото в петъка ходихме при хомеопат които каза ,че става с хомеопатия да се направи профилактика на фибрилния гърч. Дотук добре ,но отвори шкафа под мивката в които държи почистващите препарати извади шише подобно на белина без етикет и каза ,че ще ни направи лекарство което го нямало в България казвало се stramonoum и го внасяла от Индия.Извади от др.шкаф 2 малки кафяви шишета наля малко от тубата сложи малко от една кутия отново без етикет прах попогледна шишетата добави в едното още малко .Попитах ме я какво прави .КАЗА СЪВСЕМ нормално хомеопатия.Аз останах потресена това ни беше първото посещение при хомеопат но ми се стори ,че не е нормално .Объркали сме мястото.И за това те моля ако ти е известен добър специалист да ми го препоръчаш за консултация.МЕРСИ МНОГО.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от Мърмори »

Таня,сещам се за 2-3 лекарки,които съм чувала,че са добри специалистки. само ми трябва малко време да им изнамеря координатите. междувременно ще попитам и Док. Дано да сте здрави!
Моя син получи на 3 пъти път гърч,когато беше на 1-2 годинки. Но той винаги ми вдига много висока температура-особено при гнойни ангини-над 40 градуса.Сега е вече на 5 почти,и не сме имали много отдавна такъв проблем. От Док съм чувала,че гърчове се правят до 3 години. Защото много майки се притесняват да оставят детето с температура. Аз също не свалям,преодолях страха си. Пак ще попитам и ще ти пиша.
татяна и.

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от татяна и. »

мерси .А на твоето детенце даваха ли нещо за фибрилните гърчове.защото този конвулекс ми се струва много опасен препарат .Изобщо този месец като ,че ли няма краѝ на проблемите .В вторник водих каката на УНГ .Стича се отзад на гърлото секрет жълто зелен .лекаря каза че има трета сливица която трябва да се вади иначе цяло да стане синузит или хронична асма .изписа дуомокс за секрета и цинапсим (след 15 дни от АБ ще вземел секрет )и еуреспал да се свиела сливицата.Притеснявам се и за нея защото преди 2 1/2 изписаха и НЕПРАВИЛНО АБ (ТОГАВА ТЯ Е ИМАЛА ВАРИЦЕЛА )и се получи следната картина варицела+шонлаѝн+разстроѝство +гнои от ухото+повръщане.На ли казват, че децата с трета сливица боледуват често а тя от тогава ми е боледувала 2 хрема и 1 вирусно с темпер...не хърка не спи с отворена уста като малкия .Искам да кажа че тези 3 се справи само със съветите на доктор Михаѝлов но тоѝ ми е много далеч .Мерси ще чакам за координатите.малко ме успокои като ми казваш че при вас е отминало и вече не се страхуваш от температурата.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от Мърмори »

Малееее,ама и вие бая сте пострадали! Нашите проблеми също започнаха след варицелата,която изкара миналата година по това време. Възпали се сливицата,запуши се евстахиевата тръба,детето почти нищо не чуваше. Водихме го на магнитотерапия,която ни назначи една невроложка от Марешки в комбина с УНГ-то,но никакъв резултат нямаше. Док ме предупреди за това,но аз сякаш исках да опитаме. Както и да е-док каза-калиум муриатикум за слуха е напълно достатъчен,а за сливицата ми даде масло от туя. Само с тези 2 неща се оправихме. И не сме имали проблеми до февруари тази година(което ми подсказва,че може би е добре на 6 месеца да се прави профилактика на сливицата с маслото) От февруари насам сме всеки месец с гнойни ангини,понякога и по 2 на месец, като продължава да ми вдига над 40 градуса,но не сме имали гърч и аз нищо не съм давала.Най-вероятно в момента имаме и бактериална инфекция,която допълнително усложнява положението. В момента давам лимфомиозот за сливицата,коларгол в носа (редувам го с капките с клеева т-ра и сребърна вода),отделно си лекувам ангината и кашлицата. Аз нямаше да знам,че му е възпалена сливицата,ако не ни бяха прегледали-нито хърка,нито диша трудно,нищичко не ми подсказваше за проблем.Така,че за гърчовете не се тревожи,отминава всичко,сливиците и те се лекуват,само трябва да сме спокойни.
татяна и.

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от татяна и. »

искам да те попитам масло от туя как се прави профилактика и от къде го купи защо то не намирам никаква информация .
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: ЧЕТИРИ АНГИНИ С 2 ФИБРИЛНИ ГЪРЧА

Мнение от Мърмори »

татяна и. написа:искам да те попитам масло от туя как се прави профилактика и от къде го купи защо то не намирам никаква информация .
Изпрати ми го д-р Михайлов. Ако се обадиш във Вербена,предполагам,че ще ти обяснят и ще можеш да си вземеш от там.
Публикувай отговор