КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Мари-Жоли

КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Мнение от Мари-Жоли »

]
Последно промяна от Мари-Жоли на 21 Ное 2013, 01:00, променено общо 1 път.
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Мнение от bubalina »

Привет Мари-Жоли! Първо честито бебче-да ви е живо и здраво!!! И второ-поздравления за кърменето!
След раждането ми останаха 10 кг за сваляне,НО кърмейки бебка така му отпуснах края,че не се усетих как от 10 станаха 16кг :oops: И така чак когато беба навърши 9 месеца през декември аз се почувствах готова за сваляне на килцата. Изправих се до стената във форума и обещах пред себе си и всички тук - ето виж http://metsababa.net/forum/viewtopic.php?f=30&t=1083" onclick="window.open(this.href);return false;
И започнах уж....къде се получаваше,къде не,понякога бебка се изриваше и нервничеше,аз прекъсвах детоксите и после пак...И се въртях в един омагьосан кръг-уж правя нещо,а не се получава нищо :???: Ако трябва да съм точна нещата започнаха да се случват след априлския детокс-тогава стартирах от 75,5 и в края на юли бях 67 кг. Тялото ми реши,че отслабването ще започне да случва най-сетне. От декември съм започнала-ту аз не съм в кондиция,ту съм стриктна, ту не съм...все нещо имаше.Е, дойде деня ,в който нещата започнаха да се случват. Все още кърмя и хормоните ми не са си по местата и смятам,че това също влияе на килцата, но...бавно и славно. По-важно е ,че започна да се случва :222
Дай достатъчно време на себе си и тялото си и действай. И ако се чувстваш готова започвай бавно и славно без драстични мерки,знаеш как :922
Успех! Дано съм била полезна със споделения опит :)
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Мнение от bubalina »

И още нещо- мен ме терзаеше въпроса за отеделянето на токсини чрез кърмата. Копирам отговора на Зори
bubalina написа:Зори, имам питане-налегнала ме е една чуденка тези дни...Знам,че метода е подходящ за бременни и кърмачки,знам,че регулира лактацията...Уж съм чела,ама....може пък да съм пропуснала...И вместо да си играя на тука има,тука нема...пак да питам.
Та: :?: Тъй като се пречистваме и отделяме токсини и изхвърляме"замърсени течности" има ли опасност да ги отделя или изхвърля чрез кърмата? :?: :523 :426


Хихихи, мислех, че вече ти е отлежало в главата! Веднага отговарям: принципно да, отделят се токсини в кърмата. Но, ти ги отделяш ежедневно така или иначе, само че в малки количества. Млечните жлези са видоизменени потни и така,както с потта отделяме токсини, така и чрез кърмата се отделят всеки ден.Само че,когато правиш детокс отделяш голямо количество, но само за 2-3 дена и после всичко е ОК, тъй като се предполага, че доста от тях вече си ги изхвърлила и дори да продължиш да отделяш нещо след детокса, то е в незначително количество.Така че по-добре само 3 дена да си тровиш детето, отколкото всеки божи ден.
Ама и аз така го обясних, че май ми е трудно сама себе си да разбера
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Мнение от Cheva »

Мари-Жоли, добре завърнала се!
Радвам се да прочета, че си имате бебче ! Да ви е здрав и късметлия малкият мъж! :954

Аз също кърмя моята дъщеря изключително. Вече е на 1г.
Детокси не правя, не са моят начин за прочистване вече. Включвам се да те подкрепя
и да споделя, че промените в моето тяло настъпиха след като бебето навърши 10м.
Апетитът ми се намали, усетих онази сила от вътре, както и желание да си се храня
по "моя начин". т.е. здравословно , в умерени количества. Килограмите тръгнаха надолу лека полека. Имам още какво да сваля и най-вече да започна да тренирам.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Мари-Жоли

Re: КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Мнение от Мари-Жоли »

Привет, мили момичета!
Нека Слънцето огрява дните ви и топли сърцата ви! :954 :954 :954 :954 :954

Благодаря ви Бубе и Чева за отзивчивостта!!! :923

Поздрави, момичета!
Много усмивки желая!
Последно промяна от Мари-Жоли на 21 Ное 2013, 01:00, променено общо 1 път.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Мнение от Kleo »

Много интересна тема. Засега ми е неактуална. Но се надявам в близките 2-3 години да ми стане съвсеееем актуална и по мярка :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Мнение от Cheva »

Мари-Жоли и аз те познавам задочно, но си ми служила за пример, когато правех детокси
и търсех моя път към оптималното си тегло. :922
И моят мъж ме обожава, чувството е прекрасно! :954
Изключително кърмене в нашия случай е сученето по всяко време, когато бебето си поиска. Нямаме график, суче и нощем , ако се събуди и иска. Твърда храна яде 2-3 пъти на ден.
Добре е, че си захранила , когато е било време (навършени 6 - 8 м). До годинката казват, че храната е за опитване, а кърмата е основна храна, но това не означава да е само на кърма. :222
А плавно запознаване и захранване с твърда храна и най-вече вслушване в детето. То знае най-добре. :)
Относно влизане във форма, в момента се опитвам да се мотивирам за разтоварващ ден.
До сега успях почти ( с малки прегрешения :mrgreen: ) само веднъж . Тази седмица искам още един и лека -полека да си върна старите навици. Но фактът, че кърмя все ме подтиква да си
похапвам. :1062 Кърменето освен хранителни вещества, струва и калории, усещам го и върху себе си, защото имам периоди, в които се отпускам повечко с въглехидратите :razz: , а реално не се променя теглото ми.Не качвам , което е добре. :D
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: КЪРМЕНЕ И ДЕТОКСИКАЦИЯ-как да ги съчетая?!?

Мнение от Kleo »

УСПЕХ от мен
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор