Не!Минар: Как да вземем парите на посредствени хора с.......

Свобода на словото
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Не!Минар: Как да вземем парите на посредствени хора с.......

Мнение от cchery »

Още една интересна тема за размисъл. Копнала съм текста от фейса- ще ми е интересно да чуя вашето мнение по въпроса!

Не!Минар: Как да вземем парите на посредствени хора с досадни събития?

Промоция!

Двама от най-знаменитите помежду си участници във Фейсбука - Стефан Великов и Самуил Петканов ще ви разкрият в апокрифен семинар как да спечелите пари, предлагайки по помпозен начин ирелевантно, семпло, невярно и досадно ноу-хау за нещата от живота като любов, здраве, приятелство, бизнес, политика и футбол.

Как да направите скучно събитие, в което да се правите на авторитет, говорейки клишета, празни приказки, въздухарски полуистини?

Как да впечатлите аудитория с празни погледи и изпразнени джобове, която не иска да приеме, че просто е смотана?

Как да си придадете нужния имидж и от обикновен мухльо да се направите на гуру, коуч, мислител, експерт или поредния досадник, който на профилната си снимка държи микрофон пред някаква powerpoint презентация?

Елате и ще разберете!

Цените за събитието, което ще се проведе на Националния стадион в София ще са следните:

Сектор А - 483 лв.
Сектор Б - едно теле.
Сектор В - Произволна сума между 0 и 1000 лв.
Сектор Г - 482 лв.
VIP ложи - 20 000 лв и прехвърляне на апартамент или ливада, ако сте от село.

За всички гости ще има осигурени кренвирши или поне обещание за кренвирши, които по своему са обещание за месо.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Не!Минар: Как да вземем парите на посредствени хора с...

Мнение от cchery »

Аз имам 2 лични истории. Т.е. познавам хората, за които ще разкажа.

Първата - най-добрият (а и единствен) приятел на Коки от детската градина - Денис, и неговото семейство. Тя е българка, той български турчин. Обикват се и се вземат. Имат страхотно момченце Денис. Обичан и от двете семейства. Отделно от това тя и той имат доста добър бизнес в Турция. Работят там няколко седмици, после се връщат. През повечето време са в България. Денис дори не говори турски.

По някое време той почва да посещава курсовете на Норбеков, когато последният идва в България. Тя забелязва промяната в държанието му - той се е превърнал в своя собствена сянка. Говори за духовното като за основна цел в съществуването си. Усмихва се, когато тя му предлага да обсъждат належащи и ежедневни проблеми. Не взема участие. За него не същестува нищо в този свят. Не след дълго не съществува и никой. Той е над нещата. Над семейството си. Бизнес е мръсна дума.... РАЗВОД

Тя е щастливо женена за втори път и има още едно момченце, но.... познавам сълзите в очите й..... а дали не и очите, които изтекоха в реките от сълзи.


Втората - той е широко усмихнат, с живи черни очи и приветливо лице. Интервюира ме за работа. Страшно много ми допада. Говори, смее се, майтапи се...... предлазполага към това да се отпусна. Разбира, че съм притеснена, т.к. вече 6 години съм в майчинство и съм позагубила трудови навици. Казва ми следната фраза, която и тоагва ми направи впечатление, но години по-късно.... разбрах - "Жена ми също мъти.....". Т.е. чака дете. "Мъти"..... какво пренебрежение.....

За него това е втори брак. За нея - първи. Тя е омагьосана от него, защото освен горните изброени от мен суперлативи, го гледа и с очите на любовта. Той е силен. Мениджър е! Говори много. Учи постоянно. Гледа непрестанно семинари на тема лидерство, управление, предприемачество, успешна кариера, финанси, печалби, търговия. Семинари с американски лектори. Когато не ги гледа, слуша аудиокниги на същата тематика. Или посещава наживо трейнинги по темата. Слуша в офиса. Слуша, докато шофира. Пуска си ги на телефона. Той е повече от уверен в успеха си. Не споменава нищо за първия си брак. До момента, до който не стигаме с него до личен конфликт, породен от служебна ситуация.

Т.е. един въпрос, свързан с работата ни, изкарва на повърхността му онова, което е той и заради което се е провалил първия му брак. Аз не съм от жените, които ще се оставят шефовете им да се карат и да им крещят. Аз също мога да викам, тропам по масата и тракам врата. Именно това с вратата го е вбесило най-много. По-късно сам ми разказва, че заради това е пребил първата си жена..... Не само веднъж.... и бракът им се е разпаднал. Тя не приемала лидерската му позиция, която всички семинари му отреждали.

Той беше уволнен 9 месеца след като аз постъпих на работа. Една година след това се лута по различни фирми и отвсякъде го уволняваха. В профила му в Линкедин линковете към семинари от типа, който съм описала горе, се множаха..... Задържа се за повече време само в НР, но и оттам го изритаха..... След година и половина в семейния му статус в Линкедин се появи.......... divorced...... Онова, което е несменяемо е там, са семинарите и аудиокнигите.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
ellyto

Re: Не!Минар: Как да вземем парите на посредствени хора с...

Мнение от ellyto »

Боже Боже какви неща си разказала... колко е тъжно в същност когато приемаш нещата толкова насериозно :roll: :roll: :roll: и за духовното и когато се смяташ за велик и то по-велик от другите...направо ми стана тъжно особено за първата история, честно.
Честно казано аз не познавам никой който да се е смахнал от посещаване на разни подобни семинари, но ми прави впечатление, че вече куцо кьораво и сакато масово се впрегнаха да ти дават съвети как се става такъв и онакъв, как се живее така и онака, а в същност те сами не могат да оправят живота си... пример ми е Наталия Кобилкина, която все дава насоки за женско развитие и ала бала портокала, а наскоро прочетох, че се развежда, защото хлътнала по някой си друг...
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Не!Минар: Как да вземем парите на посредствени хора с...

Мнение от Kleo »

Всичко опира до това /според мен/ да имаш цедка. Да прецеждаш нещата, които чуваш и виждаш. Да ги обмисляш, преценяваш, анализираш, синтезираш. Да извлечеш положителното от тях, абстрахирайки се от излишното. Лично аз съм склонна да науча от всеки един семинар. Просто си взимам нужното ми, другото не го допускам до себе си за повече от няколко минутки /например/.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Не!Минар: Как да вземем парите на посредствени хора с...

Мнение от Kleo »

Женски семинар на тема „Как да живеем в любов и разбирателство с мъжа си”. Говорителката пита присъстващите дами:
- Коя от вас обича своя мъж?
Всички вдигат ръце.
...- А кога за последен път сте му казали това?
Някои отговарят, че днес, други – вчера, трети не помнят.
Тогава говорителката помолила жените да вземат телефоните си и да пратят на своя любим sms с текст „Скъпи, обичам те!”.
След това дамите трябвало да разменят телефоните си и да прочетат на глас получените в отговор съобщения.
Ето и някои от тях:
„Кой е?”
„Да не си болна, ма?”
„И аз те обичам, муцко, но за жалост съм женен.”
„Какво пак е станало с колата?”
„Не разбирам какво искаш.”
„Какво пак си направила?! Този път няма да ти простя!”
„?!?”
„Не увъртай, а кажи колко ти трябват.”
„Да бе, да?”
„Ако не ми кажеш на кого всъщност си искала да пратиш това съобщение, ще те убия!”
„Молил съм те да не пиеш.”
„Каквото и да искаш, отговорът е НЕ!!!”
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Информация за Безплатен Семинар с Наталия Кобилкина за Любов

Мнение от Kleo »



Приятели, знаете ли коя емоция има най-високата вибрация?

Обикновенно хора казват любов, благодарност, но това не е точно така...

Най-високата вибрация има вибрация на ЕДИНСТВО!

Когато сме заедно и правим нещо общо с другите хора - в този момент нашата енергия се превръща в мощна трансформираща сила!

Официално обявявам за себе си тази година за Година на ЕДИНСТВОТО!

И ще правя редица големи безплатни Лекции из цяла България!

Изображение

Започваме сега на 14 февруари в София Ринг Мол в 13.00ч. с лекцията "10 начина да привличем и да задържим любовта в живота си". Добре дошли!

Всеки път ще имаме различна тема, за да подсилим всички важни теми в живота - този път разбира се темата ще бъде Любовта по случай на Ден на Влюбените! Точно в този ден хората по цял свят правят нещо, свързано с любовта, и ние ще използваме тази енергия - за да имаме самите ние много и щастлива любов!

А който иска да работи още по-дълбоко с мен по темата за любовта, да правим заедно упражнения и техники:

Добре дошли на Фестивал "Аз избирам любовта!” - 5 теми в един пълен ден!

Промоционална цена на билет за целия ден 69 лв.!

За търсещите дълбока работа със себе си и трансформация на всички нива:

ВИП-семинар Щастлива жена - Гейши 1 ще правя отново този месец на 26-28.02.

Виж също мощния трансформиращ семинар за двойки “Смелостта да обичаш” с уникалния Милан Кармели!

До скора среща, любими мои приятели!

Обичам в с цялото си сърце,

Наталия


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор