ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Нели »

Празник е, момичета! Празник...
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Днес, момичета, ме е срам както никой друг ден в живота си, че съм българка... Че даже и страх изпитвам да живея тук.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Нели »

cchery написа: 03 Мар 2022, 16:05 Днес, момичета, ме е срам както никой друг ден в живота си, че съм българка... Че даже и страх изпитвам да живея тук.
Никога не съм се срамувала от това, което съм. Срам ме е от някои хора, които минават за българи. Но срамът е за тях, не за мен. Продават собствения си народ абсолютно безсрамно, нямат понятие нито за народ, нито за срам, но срамът все пак е за тях.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Нели написа: 03 Мар 2022, 22:43
cchery написа: 03 Мар 2022, 16:05 Днес, момичета, ме е срам както никой друг ден в живота си, че съм българка... Че даже и страх изпитвам да живея тук.
Никога не съм се срамувала от това, което съм.
Няма нужда наистина. Мен ме е срам и заради теб.
Нели написа: 03 Мар 2022, 22:43Срам ме е от някои хора, които минават за българи. Но срамът е за тях, не за мен. Продават собствения си народ абсолютно безсрамно, нямат понятие нито за народ, нито за срам, но срамът все пак е за тях.
За "някои"-то хора не ме е срам. От тях ме е гнус. От ето тия, които се бяха качили на Шипка - паметника костница, не за да почетат паметта на войничетата, останали завинаги на по 18-20 години, за да имаме и ние свобода, а за да дюдюкат, свиркат, обиждат, громят САЩ, но в същото време крещят "fuck you":



ВЪЗРАЖДАНЕ, за огромно мое съжаление, почна да консолидира една много неприятна утайка - онези, които не бяха допускани от мутрите на Бойко до разпределението на големите пари, и крайно озлобени от този факт виждат възможността сега да търсят реванш. На неправилното място, естествено.

Що за народ подиграва на "Харвард" някого?!?! Харвард е академична институция с вековна история. Откога образованието и науката са за подигравка? Явно в България всички трябва да сме простовати, за да ни уважават. Което явно не е много странно, защото ставаме свидетели колко ценено се оказва шлифованото политиканстване.... с гладка реч, със заучени фрази, с подпорки, с претенции ...... за сметка на говорене, което не е писано предварително.

Аз вчера отбелязах 3-и март за последно. В тази държава. И с този народ. За нация не ми се мисли даже.

Толкова по тази тема. Поне от мен.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа: 01 Мар 2022, 21:58 И след тези възторжени и самохвални слова,ще ви кажа....мноооооогоооо се изморих.Понякога се усещам накрая на силите си,после лягам,наспивамсе(ако успея,напоследък нещо не ми се отдава) и ставам с нови сили.Но да,изморително си е.
Ели, не се учудвам, че си уморена и изтощена. Не знам дали си даваш сметка колко много неща вършиш. При това някои от тях за отличен :923 . Доколко ще те успокои не знам, но ще ти споделя, че и аз се чувствам точно по този начин. Толкова много исках да почна да работя като графичен дизайнер, че се хвърлих с невероятно въодушевление на всички проекти, за които ме попитаха дали мога да направя.... Сметката си я направих обаче накрая.... и тя е като твоята - понякога не само се усещам накрая на силите си, ами ги и няма.

Но, Ели, едно знам със сигурност - заслужава си! :954 Всяка много малка крачка в посока напред към различното, към непознатото, към образованието си заслужава! И се радвам, че ти не се отказваш, че се влагаш и ще всичко това ти се отплаща - както е станало с освобождаването от изпита по английски.
ellis_stoyanova написа: 01 Мар 2022, 21:58Забравих да спомена,че се записах и на една студентска практика(то....щоТ много ми е скучно и няма какво да правя :1069 ).Тази практика включва обучение по моята специалност-публична администрация,в един Център за личностно развитие и е свързана с административната дейност в него,ами....много ми харесва :mrgreen:
Пожелавам ти да се чувстваш прекрасно по време на практиката и в никакъв случай да не допускаш чувство на вина, докато я караш. Това наистина е уникален шанс, в който има място само за вземане..... да си вземеш онова, от което имаш нужда.
ellis_stoyanova написа: 01 Мар 2022, 21:58... но все пак се чувствам удовлетворена и...жива.
:922 :922 :922 :922

При мен нещата от живота в няколко реда се заключават основно в това, че сме добре - здрави сме. Работя върху нов сайт и имам поръчка за визитки. Днешните ми непосредствени задачки включват и подготовка за немския утре....., която всъщност ми отнема повече време и усилия, отколкото предполагах. Но...... обожавам, че отново уча :1002 :1002 :1002 . И се старая.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Нели »

cchery написа: 04 Мар 2022, 11:30
Нели написа: 03 Мар 2022, 22:43
cchery написа: 03 Мар 2022, 16:05 Днес, момичета, ме е срам както никой друг ден в живота си, че съм българка... Че даже и страх изпитвам да живея тук.
Никога не съм се срамувала от това, което съм.
Няма нужда наистина. Мен ме е срам и заради теб.
Не разбирам с какво предизвиках това... :1044
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Нели написа: 04 Мар 2022, 19:00
cchery написа: 04 Мар 2022, 11:30
Нели написа: 03 Мар 2022, 22:43
cchery написа: 03 Мар 2022, 16:05 Днес, момичета, ме е срам както никой друг ден в живота си, че съм българка... Че даже и страх изпитвам да живея тук.
Никога не съм се срамувала от това, което съм.
Няма нужда наистина. Мен ме е срам и заради теб.
Не разбирам с какво предизвиках това... :1044
А.... истината е, че твоят коментар, че не изпитваш срам ме повокира да пиша допълнително. Но..... така написано от мен, четейки го сега, звучи изключително грозно и няма смисълът, който имах предвид. За което ти се извинявам, Нелка.

Исках да кажа, че изпитвам срам доста по-голям от този, който би изпитал само един човек. Т.е. ти и да не изпитваш срам, аз изпитвам и наместо теб... макар да съзнавам, че ти не се срамуваш.

Тази вечер ми се случи още една случка, която продължава да копае в моята душа. На прибиране от тренировката ѝ, аз и Бела се спряхме да нахраним Тигърка - една от тигровите котки пред входа ни, за която се грижа. В момента, в който вече си отивах да вляза към входа, чух нещо като скърцане откъм тъмната част на блока..... приближих се и в една платнена къщичка за котки открих друго бездомно коте, което беше приходящо при моите, но аз и за него се грижех - Сивий. Беше в безпомощно състояние, свит на геврек в меката къщичка... Доближих го, а той нямаше сили да избяга, както обикновено. Пипнах го и тогава той изстена...

С Бела веднага се върнахме в колата заедно със Сивий и подкарах към денонощната ветеринарна клиника в Панчарево...... Уви, там трябваше да взема решение за евтаназия и екарисаж на котинко... С тежка диагноза, с лоша прогноза, с много лоши резултати от изследванията, изпосталял, немощен... Да - подписах за евтаназията, но и до този момент не мога да се оттърся от тежкото чувство да вземаш решение за нечий живот.... Търся оправдание в това, че Сивий навярно тази нощ щеше да умре, ако беше останал навън, защото щеше да замръзне на минусовите температури. Можеше да стане жертва и на бездомни кучета. И да.... всичко звучи светло и хуманно, но все пак аз разписах той да умре..... и нещо не съм в разбирателство с това.

Когато преди 8 месеца ми предложиха същото решение за нашето Пухче, аз отказах и си я прибрах вкъщи. След 2 дена тя почина... И сега се чудя това по-хубаво ли беше?! И дали пак не взех решение за нейната смърт като реално я отказах...., но само за да удължа болката ѝ.....

Тези дни нещо никак не върви. Ама никак.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Ооо,Ани,толкова съжалявам за писанчи,почти съм сигурна,че дори мога да усетя болката ти,защото си представям аз какво бих направила,винаги се опитвам да застана от другата страна.Но,да,аз бих постъпила по същия начин и да,това щеше да ми тежи най-вероятно,но по тази тема аз имам много изкривено мислене.Ако някога ,по някаква причина се случи нещо с мен и по всички показатели не мога да остана дълго на тази земя,предпочитам същото и за себе си.Не разбирам тази мазохистичност за удължаване на страдание,знам,че темата е много спорна,но аз предпочитам да не карам хората около мен да страдат,гледайки ме по този начин.Така че,да...аз бих постъпила по този начин,по който ти❤❤❤
И мен ме е срам,много ме е срам и много ме е яд,че ми се налага да живея в този смят,където насилието-вербално,невербално или под каквато и да било друга форма взима превес в отношенията ни напоследък.Аз както знаете,не подкрепям никой от сега действащите политици,просто защото не ги усещам като личности,но се почувствах дълбоко унизена от хвърчащата снежна топка към главата на примиера,все едно целеха мен,дори няма думи, с които да опиша омерзението си.Така ли се заявява мнение,така ли се отстояват позиции...А и до колкото си спомням,преди няколко месеца,почти целия български народ единодушно избра тези хора да ни управляват....абсолютна шизофрения,честно.Не е ли по добре вместо през месец да скандираме оставки и да искаме такива,просто да се опитваме да променим нещата,без значение кой е на власт.Но да...политиката и грозно нещо...
Ани,Нелка....благодаря за прекрасните думи,винаги е хубаво човек да прочете нещо такова за себе си...сякаш душата цъфти...
Ани,това с последния 3ти март направо ме ...ритна в корема....знам,че ви чака прекрасна промяна и казвам това с цялата си увереност,защото все повече напоследък се убеждавам,че не съм на правилното място и аз,но...ми не знам,просто ми стана тъжно...🥺
Когато си тук,знам че напролет или лятото като оставяте писани за почивка,ще получа обаждане за 20минутна среща и макар и рядко да се виждаме,те са някак регулярни и ...мои.А тогава.....егоистично е,знам.Но пък така,някой ден,може пък ние да ви дойдем на гости😁(това дори аз като го пиша,не го вярвам🤣🤣🤣),но както има една приказка ....неведоми са пътищата Божии🤗🤗🤗
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа: 05 Мар 2022, 11:25 Ооо,Ани,толкова съжалявам за писанчи,почти съм сигурна,че дори мога да усетя болката ти,защото си представям аз какво бих направила,винаги се опитвам да застана от другата страна.Но,да,аз бих постъпила по същия начин и да,това щеше да ми тежи най-вероятно
Ами... случи се. Има решения и решения. В толкова други сфери от ежедневието ми това дори нямаше да го счета за препятствие. Както и да е.
ellis_stoyanova написа: 05 Мар 2022, 11:25 но по тази тема аз имам много изкривено мислене.Ако някога ,по някаква причина се случи нещо с мен и по всички показатели не мога да остана дълго на тази земя,предпочитам същото и за себе си
Ели, не знам защо го наричаш изкривено подобен тип мислене. Да ти кажа честно - аз съм на същата позиция от много години. В никакъв случай не желая някой да ми слугува и да ми чисти лайната..... особено пък когато от мен полза няма да има. Да - ползвах думата полза и това и мисля. Вече не мога да обвържа съществуването си без разбирането, че трябва да давам на другите от себе си. Не мога просто да взимам.
ellis_stoyanova написа: 05 Мар 2022, 11:25 Ани,това с последния 3ти март направо ме ...ритна в корема....знам,че ви чака прекрасна промяна и казвам това с цялата си увереност,защото все повече напоследък се убеждавам,че не съм на правилното място и аз,но...ми не знам,просто ми стана тъжно...
Ели, това е наистина моето окончателно решение. Но не е продиктувано от факта, че се местим в Швейцария (в скоби ще напиша, че имам много силно усещане, че това няма да стане :1044 :1044 :1044 ). И да не се местихме, аз догодина 3-и март нямаше да отбележа с никого в България. След като всеки призив за обединение стига само до храчене по земята... няма никакъв смисъл. А и.... 3-и март е още един ден, който ни е определен от някого за празник. Ето междувпрочем малко исторически факти за 3-и март.

3 март 1878 г. - дата на подписването на предварителен Санстефански мирен договор за край на руско-турската война 1877-1878 година. С този договор Високата порта признава независимостта на Черна гора (чл. 2), независимостта на Сърбия (чл. 3), независимостта на Румъния (чл. 5). За България в чл. 6 е записано: "България ще образува автономно, трибутарно княжество, с християнско правителство и народна милиция."

Член (8): "До пълното създаване на местна милиция, достатъчна да поддържа реда, сигурността и спокойствието, броят на която ще бъде определен по-късно със споразумение между османското правителство и руския императорски кабинет, руски войски ще заемат страната и ще подпомагат комисаря в случай на нужда. Тази окупация ще бъде ограничена също за срок от около две години.... Той (окупационният руски корпус - бел. моя) ще бъде издържан за сметка на окупираната страна."

Член (9) - България ще плаща годишен данък на Турция.
..............
Ще се сключи споразумение с Турция, за да поеме България задълженията към железопътната компания Русе – Варна, както и към други железопътни компании.

Мисля, че съвсем ясно се вижда, че въпросният договор, чиято дата на подписване ние отбелязваме като Национален празник (това е най-важният празник в държавата - всички останали са официални, но има само 1 национален!) установява създаването на 3 независими държави, сред които не е България!!!!!!! Наистина не ми е ясно защо национален празник не е датата на обявяването на нашата независимост, а тази на Сърбия, Румъния и Черна гора?!?!

Апропо - трябва да се отбележи и подчертае, че в договора за "освободените" територии е записано, че се окупират от руските войски.... А една голяма част от тях - на север от Дунава са военни репарации в полза на Русия.... Там пък изобщо не иде реч за каквато и да било държавна независимост. На практика България остава васална на Турция и подчинена на още една суперсила - Русия. А с Берлинския договор и Европа ни прави тотално на маймуни.

Нещо повече - в хода на подготовката на Руско-турската война от 1877-1878 година, се сключват още:
  • Райхщадско споразумение 8 юли 1876 година;
    Будапещенска конвенция 15 януари 1877 г.;
Едното е тайно споразумение между Австро-Унгария и Русия за преразпределение на земите на Балканите в случай на частична или пълна капитулация на Османската империя. Русия се съгласява да не се създава голяма славянска държава на полуострова. В последствие чрез Санстефанския мирен договор тя нарушава договореното чрез създаване на т.нар. Санстефанска България, което на практика е ново условие за възникване на война в Европа - този път между Русия и големите западноевропейски империи. Руският цар е напълно наясно, че повече не може да води войни, т.к. държавата му е силно изтощена. Той е получил онова, което иска - огромни територии на север от Дунава. Влияние на Балканите едно чрез окупацията на териториите на Санстефанска България и второ - разчита на благодарност и привързаност от страна на трите независими след Санстефанския договор държави - Сърбия, Румъния и Черна гора.

Ако Русия защитава нечии интереси и се чудим кои Балкански държави наистина ѝ дължат своята независимост, то трябва да прочетем много добре Лондонско споразумение 30 май 1878 г., предшестващо Берлинския договор. В него Русия с подписа си определя завинаги сръбската държавност на нашите Западни покрайнини, както и гръцката такава на северна Беломорска Тракия!!!!! Съгласява се назначенията в България - държавен глава и милиция да се изпълняват само със съгласието на Европа!!!! Т.е. ние се сдобиваме и с трета зависимост освен досегашните от Високата порта и от самата Русия - западна Европа!!!!

13 юли 1878 г. - Берлински договор - потвърждава независимостта на Румъния, Сърбия и Черна гора... и разделението на Санстефанска България на 2, отнемането на западните покрайнини, Беломорска Тракия.
По настояване от страна на Русия съдбата на България е решена без участието на нито един българин. Методий Кусевич, тогава архимандрид и протосингел при Пловдивската митрополия обръща публично внимание на подготвяните от Русия, Англия и Австро-Унгария несправедливости спрямо българския народ и организира подписки от всички земи, които да бъдат занесени до Берлинския конгрес. В Македония подписките са организирани от Кузман Шапкарев, а в Пловдив от самия Методий Кусевич. Шапкарев поверява адресите от Македония на велешкия търговец Иван Весов, който ги предава в руското посолство. Пловдивските адреси също попадат в руското посолство, след като Костаки Пеев съобщава на руските власти за събраните подписки. Подписките обаче не получават гласност и нито един български представител не отива и не присъства на конгреса.
Ами......... айде няма нужда вече от раболепие и гъзолизане към/на Русия. На 3-и март трябва да се смирим и в пълно мълчание да благодарим на войниците, които също така изиграни от своя цар, са там - при Русе, при Плевен, на Шипка..... и остават там завинаги. Без дори да знаят, че животът им е погубен от имперските амбиции на техния цар за политическо и икономическо влияние в Европа....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от DeerE »

Здравейте мили дами!
Много ми харесва новата визия на форума ни. Вече всичко ми е на български :954 , заради това още повече ми харесва.
Мислех си да пиша дълго и продължително, да ви разкажа как минават моите дни и последните месеци, но в момента преминавам през един много объркан етап от живота си. Преминавам през разни осъзнавания за себе си, сблъсквам се със собствените си комплекси и това ме кара да се уча да се наблюдавам от страни. Не ми се получава много добре, но се надявам да достигна до там на където съм тръгнала.
Изпитите взех успешно първия семестър и ето че започна вторият. Материалът е доста, но не се оплаквам. Чудя се ако не беше училището какво ли щях да правя, сигурно щеше да ми е скучно.
Искам да ви кажа, че аз много държа на всички вас, държа на това място. Тук си сверявам часовника. Харесва ми, че всеки изразява свободно собственото си мнение, уча много от вас момичета, даже научавам и разни неща за себе си от вас. Преживявам с вас всяка емоция.
И тъй като стремглаво съм тръгнала да се развивам ще ви споделя, че се поинтересувах от един учител, който води ораторски курсове, набавих си материали и в момента се уча как да говоря пред публика. Оказа се че не мога да говоря пред хора. Съхне ми устата и сърцето ми изскача през гърдите. Дано докато дойде време за дипломна работа да съм се научила да говоря пред аудитория. :221 Освен това записах и няколко курса за личностно развитие, единият е за увереност и самоуважение. От него научих много неща за себе си като например това, че оценката ми за мен самата е много ниска, а също така и че много се влияя от мнението на хората за мен.
Болезнено е всичко това, но зная, че ще изляза от тази ситуация.
За войната ще ви кажа само, че според мен тя ще приключи съвсем скоро. Живея с такива нагласи и искам да мисля по този начин.
Поздрави на всички от мен.
Бъдете здрави! :923
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Изображение

Винаги има място за любов и нежност.
Винаги можем да бъдем жени.
Светът отдавна е мъжка бърлога, но без жените в него е като чийзкейк без маскарпонето в него ..... няма я солта!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ЖЕНАТА И МАЙКАТА
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор