След удар в дясното око с подскачащо топче!

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от Kleo »

Здравейте, милички мои.
Пиша ви, когато вече съм спокойна и опасността, надявам се!, отминала. Но все пак продължавам да се притеснявам и да съм нащрек. Искам да ви разкажа какво се случи на Алекс вчера по обяд:
Той си играеше в съседната стая с едно от онези, подскачащите малки, топчета, когато със сестра ми чухме вик от болка и после плач, и веднага отидохме да видим какво става. Когато бяхме до него и го питахме къде се удари, какво е станало, той само плачеше и не ни отговаряше, беше се хванал за дясното оченце. И изведнъж поведението му страшно се промени - загуби съзнание, като очите му се забелиха нагоре и започнаха бързо да се движат наляво-надясно, а горната половина на телцето му се счърчи, малко трудно ви го описвам сега, започна да се тресе леко. Абе ужасна гледка! Направо смразяваща кръвта! Сякаш си загубих детенцето, ама така се уплаших ви казвам. Сестра ми също много се изплаши и веднага набра бърза помощ, повика линейка. Аз само го гушнах на ръце и му виках Алекс, Алексче, Алекчо, маменцеее... след около половин минута дойде на себе си и като ме видя разтревожена, ми каза, че се е събудил вече и досега бил спал. Понеже видяхме, че нищо му няма вече, поразпитахме го със сестра ми, съвсем адекватен и контактен беше, неврологичният му статус вече беше добър, аз отмених идването на линейка у нас. Закратко окото му се зачерви, отвътре също, но капнах Визин и след минути нямаше видима следа от удара, а и болката му отшумя. Той си беше вече съвсем добре, но след 20-ина минути поиска да си легне да спи, ние не му позволихме, разбира се, заиграхме го отново, яде, пи течности. До края на деня си беше добре, после и през нощта спа спокойно (аз си бях навила часовника да ме събуди в 3, беше си ОК детето), днес също е съвсем добре, но просто исках да ви питам за вашите мнения и съвети!
Лекар не го е виждал. Ние със сестра ми преценихме, че той вече е напълно добре. Медикаменти не съм дала, нито хомеопатия, нищо, с изключение на визин-а, за да му се избистри оченцето.
Ще съм благодарна на всякаква информация от вас, която да ме насочи какво да направя сега. Дали след празниците да го заведа при педиатърката му? Дали се сещате някакво подходящо хомеопатично за случая? И според вас това нещо какво беше? :1044 :oops: :cry:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от Kleo »

Да споделя за Алекс: към днешна дата няма никакви проблеми, абсолютно нищо. Днес се върнахме от Угърчин, изкарахме 2 прекрасни дена с роднините на мъжа ми там, посетихме и Ловешкия зоопарк, който беше една зелена приказка. Решила съм утре след работа и училище да го заведа за всеки случай при педиатърката му, ще й разкажа какво се е случило, да видим тя какво ще ме посъветва да направя в случая. Благодаря за разбирането и подкрепата! :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от tita »

Вихърче, предполагам, че е припаднал от уплахата и болката.
Радвам се, че всичко е ОК и детенце се чуваства добре.

Аз, също като него, съм имала 2 -3 припадъка, като дете. Помня ги всичките. Все са били провокирани от болка и уплаха при детски игри ... голяма лудетина бях :1062 Това си е защитна реакция на организма, според мен, защото всеки път след силната болка, усещането е все едно олеква цялото ти тяло, отмаляваш и ти става едно спокойно и безтегловно и ... няма болка. За околните в това време всъщност си в безсъзнание, изплашени са и се чудят как да те свестят. Твоят син е казал, че е спял ... да, много прилича на сън това състояние.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от cchery »

Деско, кажи какво е казала педи след като минете!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от Kleo »

Взех направление за детски невролог, в медицински център "Детско здраве", близо до Пирогов бил някъде. Консултацията става след предварително записан час при специалиста. Ще ви държа в течение, много сте мили!!! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от droidd »

Вихърче, дай Боже всичко да е наред.
От синът си знам, че съществува Тиен-Сюъ (Дим-Мак) - изкуството за поразяване на виталните точки, един от най-тайнствените стилове и раздели на У-Шу.Още като прочетох какво се е случило си помислих, че топчето е засегнало подобна витална точка.
Според инфото, което изрових, има Осем точки, предизвикващи безсъзнание (лян-сюъ), една от тях е Тай-Ян, разположена на слепоочието.
Мисля, че всичко ще е наред :524 :923
Пиши как сте :923 :923 :923
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от Kleo »

Тита, Дроид, давате ми много интересна и ценна информация, благодаря и на двете ви!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от Kleo »

Сега в събота, на 5 май, в 10 сутринта, имаме записан час при невроложката, която ми препоръча педиатърката на Алекс. Моля за стиснатите ви палци, приятелки! Предварително сърдечно ви благодаря за отправената към нас положителна енергия и мисли :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от Kleo »

в центъра бяхме от 10 без 15 до 12 без 15, но свършихме всичко
освен прегледа, на Алекс му направиха и ЕЕГ - чиста картина
невроложката отхвърли диагнозата епилепсия, успокои ни, че всичко е ОК
но ни вика контролно след 3 месеца, за всеки случай, пак да го види
много внимателна ми се видя и добър специалист, д-р Калева се казва
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от Kleo »

Предишният пост е така нескопосно написан и пуснат, защото много бързах тогава и буквално го копнах-пейстнах тук от един чат :oops: , за което се извинявам от сърце - мразя мърляви истории...
Та да ви разкажа де - с мъжа ми заведохме заедно детето в Медицински център "Детско здраве" на ул. "Ами Буе", в близост до Пирогов. Лекарката му обърна много внимание, направи му щателен неврологичен преглед, както и безплатна ЕЕГ (електроенцефалограма). Всичко му е наред на Алекс, няма отклонение в мозъчната му дейност, нито в невро-психичното му развитие, слава на Бога! За всеки случай ни вика след 3 месеца, за нова ЕЕГ. Ще отидем отново, разбира се!
Мерси на всички ви за съпричастността и стиснатите ви палци!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: След удар в дясното око с подскачащо топче!

Мнение от cchery »

Деско, аз разбрах всичко още с предния ти постинг, но просто нямах време да реагирам и да пиша. Радвам се, че всичко на Алекс е наред! Щом се налага, ще направите контролния преглед след 3 месеца и съвсем ще си спокойна! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор