Ваканция УРА!

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo » Сря 17 Юни 2020, 14:32

Малко смях в края на учебната година :221 :1209 :1069

Обичам сина си. Той е на 15. Живея мечтите си. Центрирана, блажена и щастлива съм :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...

Мнение от Kleo » Съб 27 Юни 2020, 13:45

Току-що приключилата работна седмица беше много изтощителна, тежка и трудна за мен :plezya se
Чак не мога да повярвам, че зорът :plezya se вече приключи :1209
Вчера сутринта изпратихме абитуриентите в двора на гимназията, а след това мина и дългият педагогически съвет.
Всички мои около 300 ученици са вече окончателно оценени и оформени.
Учебният материал е вече изцяло преподаден.
Хубаво ми е.
Много ми е хубаво днес!!! :) :954
Обичам сина си. Той е на 15. Живея мечтите си. Центрирана, блажена и щастлива съм :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...

Мнение от Kleo » Вто 30 Юни 2020, 15:40

Честита Лятна Ваканция :954 :954 :954

Колкото до мен, утре ще съм квестор от 7 ч. сутринта до 20 ч. вечерта, в гимназията, където преподавам. Налага се, защото утре ще бъде изпитът по рисуване на учениците след 7. клас, които кандидатстват при нас.

Така че още малко напъни, още малко работа... преди моренцето!!!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнение от cchery » Вто 30 Юни 2020, 16:20

Деска, вече си официално във ваканция, а? :1028 :1028

Винаги ме е вълнувала учителската професия. Все си мисля, че от мен щеше да излезе добър учител.

Желая ти приятни ваканционни дни. Дано наесен наистина всички тръгнем на училище с песен... при това наживо.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...

Мнение от Kleo » Вто 30 Юни 2020, 21:26

cchery написа:
Вто 30 Юни 2020, 16:20
Деска, вече си официално във ваканция, а? :1028 :1028

Винаги ме е вълнувала учителската професия. Все си мисля, че от мен щеше да излезе добър учител.

Желая ти приятни ваканционни дни. Дано наесен наистина всички тръгнем на училище с песен... при това наживо.
Официално - да, практически - не все още.

И мен винаги ме е вълнувала. Както виждаш - никога не е късно. Защо пък от теб да не излезе добър учител?

Знаеш, че преподавам само от 2 години насам. Така че всичко е възможно да се случи тепърва и при теб!

Благодаря, искрено се надявам на есен - на песен - на живо, да има прегръдки и сълзи от радост, че се виждаме и чуваме, и че отново сме заедно - учители, ученици, цялото училище, всички училища!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнение от cchery » Нед 05 Юли 2020, 09:28

Kleo написа:
Вто 30 Юни 2020, 21:26
Както виждаш - никога не е късно. Защо пък от теб да не излезе добър учител?

Знаеш, че преподавам само от 2 години насам. Така че всичко е възможно да се случи тепърва и при теб.
Деска, а не се ли изисква педагогическо образование, за да си учител?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...

Мнение от Kleo » Пон 13 Юли 2020, 18:22

cchery написа:
Нед 05 Юли 2020, 09:28
Kleo написа:
Вто 30 Юни 2020, 21:26
Както виждаш - никога не е късно. Защо пък от теб да не излезе добър учител?

Знаеш, че преподавам само от 2 години насам. Така че всичко е възможно да се случи тепърва и при теб.
Деска, а не се ли изисква педагогическо образование, за да си учител?
Педагогическа правоспособност, тоест ценз - да, със сигурност.

Моята аз придобих по време на следването си в Университета, специалност Психология. Далеч не всичките ми колеги в 4 и 5 курс записаха учебния предмет Педагогика, който завърши с практика (реално преподаване на ученици в 2 столични училища), но лично аз записах и не съжалявам, че преминах през тази дисциплина. Сега определено ми е от полза.

Обаче мисля, че дават възможност понастоящем на всички висшисти да изкарат педагогически курс, завършващ с изпит, който да дава правото да преподават. Няколко месеца е. Може би е към Катедрата по Педагогика към СУ. Наистина не знам повече.

С тоя все повече нарастващ недостиг на учители, особено на по-млади такива, мисля, че се отварят вратите за по-голям кръг от хора, желаещи да работят в сферата на образованието. Не пречи да разучиш как стоят нещата. Ако ти е мерак де ;)
Публикувай отговор