Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата хралупа

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cvety_rz »

Фюти, Честит Рожден Ден!
Изображение
Честит Рожден Ден и на Клементина!
Да расте жива и здрава и много обичана от всички! :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от futarela »

Здравейте ! БЛАГОДАРЯ за поздравленията. Вчера няколко от вас ме изненадаха доста подобаващо! Как успяват не знам ,но е много ,много приятно . Аз бях на работа до 18ч. ,но не съжалявам , обичам да съм на работа поне половината ден )))) Вечерта на гости , хубав ден беше!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Днес се чувствам тотално смазана. Сега си чакам влакчето за Младост..... и ми е едно никакво и безпътно. А се очаква да ходим на бар тази вечер. :plezya se

Май ще си пусна музика за релакс.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cvety_rz »

Чери, разпусни на барчето и за утре да си релаксирала :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
mam4eto31

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от mam4eto31 »

Кукувицата пак не спи :126

Привет, пак се изгубих, но .....
Тази организация нещо ми куца, хич не ми остава лично време :1052

Даже не си спомням, какво последно споделях.
Лятната ваканция започна уж скоро, но все едно са минали 3 месеца. Това готвене по 3 х на ден направо ме побърква, а обичам да го правя. Сега сме измислили в края на седмицата да мислим меню за следващата закуска, обяд и вечеря, та е закачено на хладилника и ми е по-лесно. Поне не се лутам.

Иначе първото пътуване до Прага мина, не ми стигнаха 2 седмици при мама. Преброените дни направо отлитат. Обичам го този град, но купищата туристи ме побъркват. Децата обаче бяха безумно щастливи, то всеки ден си беше приключение. Там с кеф да си гледаш децата, погрижили са се хората.
Плюс това си имаме ново куче бебе - йорки, което взех 1 седмица преди да тръгнем, на 3 месеца е, та и то беше с нас. Старият маймун го подарих, не помня дали съм споделяла, просто девойките не можеха да се грижат или по-скоро да разхождат този гигант (кане корсо ) и един път докато средната го разхождала видял котка и така я повлякъл в каманяците, че 1 месец и зарастваха раните. Пък и щетите, храната и всичко си беше огромно, като него.
Като се върнахме имах 2 дни да организирам рд на средната. Правих торта преди партито до 4часа през нощта, бая зор видях. Но събрахме 12 деца с родителите и се получи супер купонче.
Сега в края на месеца пък ни предстои пътуването до Лондон, нещо хич не ми се ходи там, мечтая си за Италия :???: Дано някой ден се сбъдне. Само се радвам, че имаме резервация за ресторантите на Джейми Оливър и Гордън рамзи. Големи сме им фенки с моите щерки.

Другото по интересно или отчайващо е, че идилията покрай тревата продължава :fan засадихме на 31 май и като се върнахме беше подивяла, но пак с 40% плевели. Сега мажем листата на тия гадове с една мини четка с хербицид, но ми се плаче, ама многооо. Пусто искам си килимчето.

А, да питам - някоя от вас правила ли е монодиетата на Червенкова? Започнах я преди 3 дена, но събирам мнения.

Айде, май ще трябва да заспивам вече

П.С. само да вметна, че не спя, защото мъж ми днес сутринта напръска за кърлежи и късния следобед децата излезнаха да се цамбурнат в басейна и бебе кучо навън след тях, та явно е наръфал малко трева и като се започна в 19.30 едно повръщане, та по спешност на ветеринар. Сега го наблюдавам, че ми се къса сърцето, утре в 10 пак ще ходим, дано да е наред.


До скоро :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

А здравейте, па макар и посреднощ.... Чух какво се случва в момента в Турция... Ница е потънала в страх от вчера... Уморена съм, но мозъкът ми не спира да работи.... дали ще съм пряк свидетел на голям обрат в човешката история?!?! .... кой знае?!

Монка, писах ти нещо...... ама в друга тема :955 .... Тия дни съм толкова разпиляна. Честно ...... не мога да си уловя мислите на едно място. Ако пък ли се захвана с тази дейност, направо съм гроги... Днес сутринта разказвам на децата, че зорът, който си сътворих тази седмица е за това никога повече да не допускам да работя до 18,30 часа в нечий офис..... И Бела мисли, мисли, пък ме пита "Мамо, а като свършиш ученето си, до колко часа вечерта ще работиш?!" :221 :221 :221 .... Всичко рабират децата. Та да се върна към теб, Мони. Стана ми интересно как така сте подарили голям кучьо?! :1044 :1044 Явно обаче... е било нужно щом е автор на такива поразии. Дано с малкото бебе нещата да потръгнат по-добре!!! Знаеш ли, Прага за мен е една отколешна мечта... Да, мечта :) . И понеже си мисля, че е толкова близо до България, до мен, все я отлагам..... Все нанякъде другаде ме водят мечтите.. Но може би е дошъл моментът да помисля серизоно за ..... Прага!!! Искам да видя Европа такава, каквато я знам.... Дано да не ми се налага да бързам, за да не заваря някакви нежелани промени.... Желая ви страхотен Лондон!!! А това, че ще отидете на толкова мечтано място като ресторантите на двамата големи шефове, е .... невероятно! Мога да си представя какво е удовлетворението вътре в теб! :922

Иначе у дома всичко е наред... Ваканцията върви с пълна пара.... Децата просто са се размили в маранята на лятото и се чувстват безкрайно спокойни... не се бърза за никъде. Никой нищо не изисква от тях... и са щастливи!!! Радвам се! :954

Тази година нашите планове за пътувания съботно-неделни през лятото малко са по-рехави. Предстои ни такова до Горна в края на юли - на моето село има и сбор - та ще съчетаем. А после..... е, после е време и за море..... Чакам го и го копнея... Мечтая си всяка вечер за сините, топли води, безкрайния хоризонт със синевата... горещия пясък.... лодки, скокове във вода и пусти, малки плажчета :954 :954 .

Хайде, момичета, оставям ви с тези мои мечти! Лека нощ на всички! :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
mam4eto31

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от mam4eto31 »

Хораааааа, какво ставааааа с този свят :328

Направо съм настръхнала цялата! Бушуват хиляди емоции.....
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Мони, хиляди неща се случват в света...
Не можем да знаем всичко, нито да огреем навсякъде.
Опитай се да се успокоиш :923 /кой на кого го казва?! - вчера цял ден се разхождах насам-натам унила, като призрак, толкова ми беше изпита енергията.../
Но наистина е важно, момичета!
Нека поддържаме енергиите си високи. Да се успокоим, доколкото е възможно. Знаете какво се случва с нас, когато сме нападнати от нискоенергийни мисли и чувства, сами си вредим, ето какво. Ако има нещо, което можем да направим за подобряване на ситуацията - правим го. Ако няма - молим се и вярваме, че всичко ще бъде наред. Или медитираме, спортуваме, танцуваме, общуваме с близки, излизаме на разходка - всичко, което ни релаксира, е добре дошло. Желая приятен уикенд, въпреки и напук на лошите новини, които ни заливат напоследък!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Ей, муцуни, идвам да ви се маркирам..... знам, че е тъпо и неуважително! Обещавам, че ще разкажа какво се случва около мен, ала...... не в 11 и половина вечерта!

Надявам се, че всички сте здрави.... :922

Мъчно ми е само, че... утре е Преображение.... и това значи, че времето се обръща.... вече поглеждаме към зимата :???: :???: ..... а аз толкова силно да прегръщам горещото и сияйно лято...... че няма да го пусна! Поне до ноември! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Ехо, да се разпиша и аз. Тази седмица скука, децата ги няма и ние с Цецо мързелуваме вечер. Някакъв вирус май се опитваше да ме пипне, че ме боляха всички кокали, но го попреборих.
Хубав ден
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Добро утро! :954 :954 Снощи приспах форума, тази сутрин го събуждам :224 Така се случва. Опитвам се да нагодя всичките неща, които искам да направя, според свободното време, което ми остава. Мога да кажа със сигурност, че курсът, който карам в момента - а той е за уеб-разработчици, ми е безкрайно полезен. Дори..... не толкова с теорията, която вече съм чувала и.... съм била и на друг курс за нея, а защото се запознах с нови хора, защото човекът, който ни води курса, е наистина специалист в тази област с безкрайно волско търпение за дуракоустойчивите ми въпроси :221 :221 :221 . Решила съм този път, ако и да има нещо неясно, да питам - пък дори и въпросите да са глупави, неуместни и смешни.... Ако не ги изясня, то ще оставя нещата на нивото на което бяха след предишния курс.

Лошото на тази работа с курса и на ученето, което захванах, е че имам.... купища с лекции за четене. До една на английски. Да, с английския се справям, но... не е като да си чета на български. Тук усилието е двойно. Концентрацията - също. В резултат - минутките, в които мога да съм съсредоточена и да възприемам на 100%, са броени. Когато капацитетът ми падне под 60%, идва умората..., последвана от досадата и накрая - тоталния блокаж. Чувствам как... малко преекспонирам нещата... как не мога да си наглася дневния и седмичния режим и как сама си издигам едни бариери, които никой не ми поставя. И мисля, че това ми създава дискомфорт. За целта - ще трябва да преосмисля графика си, че дори и неговата необходимост. Все пак не съм ученичка или студентка, а май си живея с тази представа :plezya se :plezya se .

Та това основно около мен. Децата карат една от най-яките ваканции, които са имали. Бела е запленена от един юношески игрален филм - заглавието му звучи нещо като "Сой Луна" :1044 . Основното, което знам за него е, че героините - колежанки, карат ролкови кънки, за да танцуват танци с тях иииии в резултат Бела има същите ролкови кънки :1062 . Но.... не само Бела - а още 2 нейни приятелки - заедно ги поръчахме през Спортс-а. И към тяхната "банда" на ролкови кънки в парка, вече са присъединени други 2 момиченца - също с кънки, и в момента се тренират яки танци..... :1062 . Страшно много се радвам и се кефя.... това са едни 10-годишни хлапета, на границата между детството и ранното съзряване, които (слава Богу) осмислят дните на ваканцията си във все още игрови модел. Да, те играят и се чувстват деца! И това ме кара да бъда щастлива! :954

Що се отнася до Коската - той е обхванат от конско спокойствие :1062 . Играе на тел-а си, играе игри на комп-а, излиза с приятелите си да рита (когато са в София)........ и да го мотивирам да чете, става все по-трудно. :???: И по-специално да го накарам да чете книгите от списъка за лятото.... "Крадецът на праскови" (адаптираната версия) я остави...... засега. Изчете 1 сборник с разкази на Светослав Минков - "Дамата с рентгеновите очи", а в момента "тормози" или се тормози :lol: с разкази на Йордан Радичков - "Нежната спирала". Въобще - списъкът му за това лято е пълен с по-нови български класици, освен изброените, включва и Леда Милева, Николай Хайтов, Лилиев, Смирненски, Дебелянов, Вапцаров... Мисля как... е трудно за деца от неговото поколение да погледнат към тях и почти невъзможно да видят света през тяхната призма...... звучат им неестествено...

Аз се спирам засега, защото чакам Киро-хлебарката :1069 .... т.е. чакам 1 човек да пръска срещу хлебарки у дома, че пак излязоха много от горещините, та ще си поразтребя и поизчистя - да е удобно за тази дейност.

От мен.... желая на всички ви по едни 10 свободни минутки, които да оползотворите тук, в тази тема и да кажете дори и накратко какво вълнува ежедневието ви! :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено