И замириса на КОЛЕДААА!!!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Peteto

И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от Peteto »

Специален поздрав към всички момичета по случай първият сняг!

" onclick="window.open(this.href);return false;

И понеже есента вече си замина е време да се пренесем към хубавата пухкава бяла зима :123
което ме накара да се пренеса изцяло към предстоящите празници - поне за мен едни от най-хубавите през годината.
Как смятате да празнувате? Ще пътувате или ще бъдете у дома? Какви гозби ще творите - ще се радвам ако споделите?
А също може да си организираме представяне на коледната трапеза в снимки. Искрено се надявам идеята да ви допадне и направим един коледен "фест".
:922 :922 :922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от Kleo »

На бъдни вечер ще сме семейството у свекърва ми - тя държи точно на този светъл празник да сме при нея :940

На Коледа ще сме семейството у мама - тя пък държи именно на точно този светъл празник да сме при нея :923

На Нова година ще сме семейството на гости у едни много близки семейни приятели и заедно ще посрещнем 2013-та :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от Kleo »

[img]http://m.netinfo.bg/media/images/3419/3 ... okolad.jpg[/img]

Лесна рецепта за домашно приготвен течен шоколад - бързо и вкусно:

Кой не обича шоколад? Ако сте решили около празниците да прекарате повече време в кухнята, опитвайки нови рецепти, то ние ще ви предложим още една лесна и бърза, за направата на домашен течен шоколад.

Необходими продукти:
250 г вода
400 г захар
125 г (1 пакетче) масло
250 г сухо мляко
5 супени лъжици какао
2 пакетчета ванилия

Начин на приготвяне:
Котлонът се загрява и се намаля на ниска мощност. Върху него се слага водата да се затопли. Добавя се захарта. Бърка се, докато захарта се разтопи, след което се прибавя маслото. Щом и то се стопи, всичко се сваля от котлона и с миксер се разбъркват първо сухото мляко, а след него се прибавят какаото и ванилията и отново се бърка до получаването на гладка, хомогенна смес.

Полученият шоколад може да се консумира веднага , да се прибави към различни сладкиши или да се намаже на палачинки, изборът е ваш.


ИЗТОЧНИКЪТ - ЦЪК :222

Постнах тук тази рецепта за течен шоколад, защото ми се стори доста празнична и съвсем подходяща за коледно-новогодишните празници, когато повечето хора ще разполагаме с доста свободно време, за да се развихрим в кухнята и да направим нещо ново, различно и интересно от обичайните ястия и десерти. Дано не съм сгрешила, като съм я "цопнала" в тази тема за Коледа, ако е така моля за извинение и админът да я премести, където прецени за уместно. Благодаря за вниманието :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от danid »

Аз силно се надявам, че този път ще си изпълня желанието и ще направим домашни коледни сладки. По-миналата година доста се забавлявахме с тях с дъщеря ми, но сега ако се вкючи и Боби "забавлението" ще е пълно.

Иначе и ние за Бъдни вечер и Коледа не сме си в къщи.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Peteto

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от Peteto »

Дани - тази година съм се нагласила да си правим с Гогата сладки, той много обича да ми помага. Даже много му се смях последният път, като правих реане и съм разбила белтъците, а той не беше виждал разделени и разбити на сняг и само ми вика - " Мамо, какво за бога си направила?" :955 :955 :955
Също ми се ще всичките предстоящи празници да сме си у дома, но няма да мога да се спася от разкарването до бабите, че иначе започва едно страхотно цупене - ей няма угодия :128 :128 :128 . Което значи, пак стягане на багажи, мъкнене...абе знаете за какво ви говоря :1053
tita

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от tita »

КОЛЕДАААА ... Не мога да не споделя с вас, мили мецанки този СТРАХОТЕН коледен албум на Michael Buble.

[youtube]prPLO1Q9CGU[/youtube]

:1154 :1191 :1183 :1191 :1154
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от Kleo »

Мерси, Тита, в момента си го слушам! :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Peteto

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от Peteto »

Тита, много добро попадение :326 :326 :326
Peteto

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от Peteto »

[img]http://www.7heplace.com/wp-content/uplo ... nikola.jpg[/img]

На 6 декември Българската православна църква отбелязва празника на Свети Никола (Никулден). Св. Никола е роден в гр. Патра. Според преданията той е човекът, който незабелязано подхвърля кесии със злато в дома на обеднял баща и той омъжва трите си дъщери. На него се приписват и много чудеса, избавящи моряците и пътуващите по море от водните стихии. Умира през 142 г. в гр. Мир. През 1087 г. мощите на св. Никола̀ са пренесени в Бари, Италия, където се намират и сега, съхранявани в нарочно построена, посветена на светеца базилика.

В православната вяра на българите светецът Николай, чието име означава "Побеждаващ", се почита и като патрон на рибарите. Според народно-християнския мит за подялбата на света, нему се паднали моретата, реките, езерата. Той е господар на целия подводен свят - рибите и водните демони. На този ден се украсяват коледните елхи, а на трапезата се поднася риба, чието тяло е покрито с люспи (най-често това е пълнен шаран).

В католическите страни на този ден вечерта на децата се правят малки подаръци, които се скриват в обувки или чорапи, за да ги намерят на сутринта. Този обичай води началото си от славата на светеца като дарител на бедните.


Честит имен ден на всички които носят това име - желая им ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ и много ПОБЕДИ! :225

А вие мецанки търкулнахе ли рибока в тавата :1209
Прикачени файлове
fish.jpg
Наздраве!
(42.73 KiB) Свалено 835 пъти
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от Kleo »

На Никулден точно преди 9 години започнах да усещам първите признаци на бременност :) - при мен това бяха болки в яйчниците и подути гърди - аз си помислих, че съм настинала от студеното време тогава, а то какво било :D Много щастлив за мен период :222

Честит имен ден и от мен на всички празнуващи днес - Николаевци, Кольовци, Нини, Николинки, Никола и производните им имена - бъдете живи и здрави, много силни и вечно засмяни, като победоносния свети Николай Чудотворец :524

Моята скъпа баба по майчина линия се казваше Николина. Помня с умиление имения й ден, винаги й се обаждахме да я чуем, тя живееше в далечна Варна, ние - в София, но това не пречеше да се обичаме много! Баба много ми липсва, особено днес :328 Дано духът й е спокоен и щастлив там, където се подвизава сега! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: И замириса на КОЛЕДААА!!!

Мнение от cchery »

Peteto написа:Честит имен ден на всички които носят това име - желая им ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ и много ПОБЕДИ! :225

А вие мецанки търкулнахе ли рибока в тавата :1209
Аз си избрах ето тази рецепта за риба. Но вместо с шаран, ще я правя с толостолоб. :954

У дома никога не е имало традиция за Никулден. Отчасти, защото е религиозен празник, а вкъщи бяхме атеисти и отчасти, защото свекърът на майка ми (т.е. дядо ми по бащина линия) се казваше Никола и естествено беше враг на майка..... :1139 :1139 . Е, сега аз си отбелязвам празника с новото ми семейство и предавам традицията на децата.

Виж за Коледа...... ще ми се да обясня хубаво защо не е моят празник, но ще се опитам да мина по-късничко.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор