И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от bobichan »

Tami написа:Боби, моля коментирай дали е добър заместител или не. И за какъв конкурс става дума....Аз си мисля да пусна темичка за конкурс за здравословно отслабване за дебеланки като мен. Например да се запишем сега през януари и да е за 6 месеца и да сравняваме резултати. :) Мисля че се амбицираме повече така! Какво ще кажете момичета???? Да пускам ли темичка или не???? Ще говорим за здравословно отслабване...включително и упражнения, рецепти и приемам предложения!!! :) :954
Разбира се, че да. Но ядките трябва да са накиснати и изплакнати по възможност, а със сушените плодове трябва да се внимава, защото са калорични (както и ядките впрочем), но и често са обработвани със захар :???:
Може да процедирате така - 10 дни преди да ви дойде започнете да хапвате суров десерт всеки ден, но за следобедна закуска. Минимум 3 часа след обяда, но не по-рано от 2 часа преди вечеря. Гледайте постепенно да намалите до около 60-80 грама - не повече. Това опредено ще държи нещата под контрол, а и на вечеря няма да ви се иска да изядете целия свят :razz:
За да държите кръвната захар под контрол и за да избегнете хипогликимията въведете 5 хранения на ден - стабилна закуска, плод за междинна, обяд, следобедна (суров десерт) и вечеря.
Конкурса беше преди много време. Преди си организирахме такива и си споделяхме. Резултатите бяха доста впечатляващи. Ще помоля Зори да внесе малко ясното относно правилата. Определете си начало и край и да започват записванията :) Стимул определено има!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
diva

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от diva »

Боби, благодаря и аз за концентрираната информация!
Определено ми помогна да се замисля за нещата в тяхната цялост!
Благодаря! :) :) :)
diva

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от diva »

Тами, харесва ми идеята за конкурс :)
В дните около детокса, когато се събираме тук ми е лесно. Дали няма да е по-лесно, когато си имаме постоянна темичка?...
Викайте ме, ако нещо се започне :) :923 :923 :923
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от bobichan »

Моля, Дива. Определено цялостта на нещата е мястото, върху което трябва да се фокусираш!
Може да пуснете конкурс и да си направите спам тема за междинно отчитане и допълнителна мотивация, а да отчитате в общата на детоска. Дано се включат и други момичета с идеи и предложения.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Sladka Debelanka

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от Sladka Debelanka »

Здравейте, голям герой съм аз - снощи месих най-страхотните питки със сирене и докато другите ядоха аз нагъвах салата от спанак и опитах само от поръската, а как обичам тестяно! Но мисля да го намаля драстично. Относно ПМС - аз имам всички симптоми - подуване на гърдите, раздразнителност, задържане на вода и мноогоо сладко. Боби, като казваш сурови десерти - корни и нестле фитнес стават ли? И количество по 1 на ден като следобедна закуска, така ли? След двудневно захранване съм - 0.300 гр след детокса. :1216
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от cchery »

Момичета, от вчера се опитвам да се класирам за тук, и чак сега успявам. :954 Искам да се "похваля", че този път се справих абсолютно стриктно с двудневно захранване. Петък - бях изцяло на сурова храна - е, вместо 2 салати за деня, изядох три, но.... пък не посегнах към сварения картоф :1062 . В резултат вчера сутринта кантара показа дори по-малко кг отколкото петък - 65.2 кг...... това е невиждано и нечувано постижение за мен от 2009-а година :1139 . Каквото и както да се случи с тези килограми, за мен този детокс си остава много поучителен във всяко едно отношение. Особено ЗАХРАНВАНЕТО. Вече не е само да говоря колко е важно, а го знам със сигурност.

Вчера - ЗАХРАНВАНЕ нямаше :1062 . Целият ден изкарахме навън.... синът ми имаше футболен турнир и от 9 сутринта до 18 часа бяхме на открито. Успях да пия много вода и чай и хапнах 1 банан и гевречета от тези:

[img]http://www.randi.bg/image/cache/data/pr ... 00x500.jpg[/img]

Категорично една пакетирата храна не е никакво хранене, но така се случи. Вечерта пък си поръчахме храна от една пицария - лично аз ядох зеленчуков сач. Т.е. до днес съм на изцяло растителна храна. Днес смятам да включа сирене и мляко.

Конкурс казвате :lol: - ще ми бъде интересно да следя. Няма да се включвам - поне засега са ми такива намеренията. Ще изчакам да видя дали Зоритка ще има възможност да го организира, но междудругото Тами, дали ти би се наела да го направиш?! :)

И да ви кажа за моето ПМС - повлия се жестоко най-вече от намаляването на месото в моето меню - това стана миналата година по това време. Аз ядях месо всеки ден - често и по 2 пъти на ден. Намалих го изведнъж - в началото редувах 1 месен с 1 безмесен ден. После де стигна дотам да имам 3 безмесни и 1 месен ден. В момента не се втелясвам толкова много, но категорично редувам минимум 1 месен с 1 безмесен ден. Ограничих много силно свинското месо, а ми беше любимо. Бих казала, че се броят на пръстите на ръката пътите, които ядох свинско миналата година - и то май основно сега по празниците "наваксах". Открих телешкото и т.к. не ми е особено вкусно, да намаля месото не беше проблем :lol: . Купувам си домашно пиле - намерих начин. И също така - рибка. Почти изцяло съм спряла колбасите - май ги консумирам само като отидем на гости или като си купя домашен суджук. Всичките му там филета, пушени вратове и т.н..... ям по някакво голямо изключение. Пиша всичко това, щото много хора казват "Аз и без това не обичам много месо". Да, но "месото" не са само пържолите. Месо и е каймата, която ядем на кюфтета, мусака, сарми и т.н. Месо е дюнера, за който си мислим "айде само 1 дюнер а тази седмица". Месо са тостерите с шунка, луканка и т.н. Все си мислим, че някакви си малки прегрешения не се отразяват, но не е така. В тази връзка ви пускам линк към една много хубава статия именно за "малките прегрешения":

Какво си "спестяваме" като не казваме истината за храненето?

И такива ми ти неща :1062 . Сега трябва да ставам, но обещавам да идвам редовно в темичката. Ако решите, че трябва спам-тема в този форум, мисля че няма АБСОЛЮТНО никакъв проблем да съществува - така че просто чакаме някой да я пусне. И на мен ми се ще тук да има живот и след отминалия ДЕТОКС.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Sladka Debelanka

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от Sladka Debelanka »

Аз да си призная месо ям май 2-3 пъти в месеца, но може и да са по-малко. Просто не обичам месо и мога и без него.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от bobichan »

cchery написа: Открих телешкото и т.к. не ми е особено вкусно, да намаля месото не беше проблем :lol:
Точно се чудих, дали да не споделя една -две уникални рецепти за телешко, но ще ги запазя за себе си тогава :lol: или по-скоро за семейството. Много са доволни, защото бях започнала и тях да ги ограничавам с месото, но когато е в умерени количества и ПРОВЕРЕНО, не се притеснявам толкова!
cchery написа:В резултат вчера сутринта кантара показа дори по-малко кг отколкото петък - 65.2 кг......
Еееее, супер си! Как да не те похвали човек кажи ми!? :326 :326 :326
Нямаш представа колко се радвам да прочета това! Както и следващото изречение, разбира се!
cchery написа: за мен този детокс си остава много поучителен във всяко едно отношение. Особено ЗАХРАНВАНЕТО. Вече не е само да говоря колко е важно, а го знам със сигурност.
Супер Чери много се радвам да го чуя.
cchery написа:Вчера - ЗАХРАНВАНЕ нямаше :1062 . Целият ден изкарахме навън.... синът ми имаше футболен турнир и от 9 сутринта до 18 часа бяхме на открито. Успях да пия много вода и чай и хапнах 1 банан и гевречета от тези:
Виж това е лошо, защото то реално си продължава имаш или не време да го организираш :1044 Какво да направим в такъв случай? Можеш да се подготвиш с - повече банани, сурови ядки, зелено смути, протеиново ядково мляко. Сподели как реагира стомаха след гевречетата.
cchery написа:И да ви кажа за моето ПМС - повлия се жестоко най-вече от намаляването на месото в моето меню - това стана миналата година по това време.
Както и от смяната на вида му Чери. Сега ти ядеш доста по-чиста храна, в която няма хормони, а това е водещо при ПМС. Също смени и козметиката, която също оказва много силно влияние на хормоните :???:
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от bobichan »

Sladka Debelanka написа:Здравейте, голям герой съм аз - снощи месих най-страхотните питки със сирене и докато другите ядоха аз нагъвах салата от спанак и опитах само от поръската, а как обичам тестяно!
Супер си! Браво! Имаше един страхотен материал за хранителната зависимост и колко е важно да се борим с нея, но не го намирам сега. Ще потърся и ще ти пусна инфо.
Sladka Debelanka написа:Боби, като казваш сурови десерти - корни и нестле фитнес стават ли?
Ще те разочаровам много, но не :( В тях мюслито е доволно изпечено на прекалено висока температура, допълнително напръскано със синтетични витамини и обилно полято с царевичен сироп (който е пагубен за нас). Най-добре забрави за всичко в лъскава опаковка и се поинтересувай за заместителите им. Пакетиран суров десерт можеш да купуваш само от био щандовете и само, ако е със сертификати и не съдържа съмнителни съставки, като соев лецитин. Лошото е че са доста скъпи, затова можеш да си приготвяш такива сама.
Под суров десерт имам предвид абсолютно натурален от ядки, сушени плодове, мед и какао. Погледни в кулинарния има много идеи, дори имахме тема засуровоядството, където има доста информация. Тук също. Вблога ми също.
А ето и еднасурова шоколадова торта, която многократно съм изпробвала сред хора, които системно прекаляват със сладко в лъскави опаковки и знаеш ли какво? Никой не успява да си изяде цялото парче!
А ето и една торта на Надя, която е много лесна и не особено скъпи съставки.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от Ванчето »

Здравейте от мен! Минавам само набързо да се отчета малко или по-точно да се похваля, защото съм много доволна от себе си този месец...!Стартирах детокса 67,300кг. Завърших го 64.600кг. След първия ден на захранване бях 64.800кг, а днес след втория ден на захранване отчетох 64.500кг !!! По-малко дори от след края на детокса, не можех да повярвам на цифрите, които виждам на кантара и за това се претеглеих още няколко пъти! Много съм щастлива, че разбрах за двудневното захранване от Бобичан, наистина така би трябвало да е по-правилно. Първия ден карах само на плодове, овесени ядки, зелена салата с морков и цвекло овкусени с лимонов сок и зехтин, много вода и чай. Втория ден отново плодове, овесени ядки, включих и кълнове от слънчоглед, за обяд варени зеленчуци овкусени с лимон, зехтин, чесън и пресен магданоз и за вечеря любимата катрофена салатка. Отново много чай и вода за целия ден. Дано сега да успея да задържа тези прекрасни резултати!
Като чета постовете на Чери, ние с нея май горе-долу еднакво се движим този месец и с килограмите и с резултатите.
Ох, момичета, толкова много неща искам да напиша, да споделя, дори и да попитам, но времето изобщо не ми стига, особено събота и неделя, когато големия ми син си е вкъщи цял ден... От време на време влизам от телефона да прочета какво ново е написано, но не ми остават минутки да пиша и аз. Тези дни ще се постарая да поправя тази грешка.
Ако си спретнете конкурсче ще ми е много интересно да ви чета и ще ви подкрепям, но аз няма да се включа, защото нямам чак толкова много килограми за сваляне. Желая ви успех!
Това е от мен! Поздрави на всички, много усмивки и слънчево настроение!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: И за здраве и за лек с детокса влизам в нов размер

Мнение от Мърмори »

Мацки, страхотни сте, браво! Зашеметяващи резултати ! :326 :326 :326 :326 :326 :326

Боби, благодаря от името на всички за съветите, напътствията и поясненията! :922 :922 Много ни беше полезна!

Надявам се да понавестяваш и така желаната спам тема

Относно конкурса за отслабване- за съжаление нямам възможност да отчитам резултатите, но мога да дам насоки ако някой иска да го организира.

Аз иначе си продължавам с гладуването, но ще се отчитам в моята темичка
Заключено